1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyardan gelen sağlık dergisi çıktı
Diyardan gelen sağlık dergisi çıktı

Diyardan gelen sağlık dergisi çıktı

DİYARBAKIR- Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü'nün 4 ayda bir yayınladığı Diyardan Gelen Sağlık Dergisi'nin yeni sayısı çıktı.

A+A-

Yaptıkları çalışmalar hakkında medyayı bilgilendirmek ve dergi tanıtımı için İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Cevat Talay, Araştırma ve Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürü Psikolog Onur Börtüçene, Araştırma ve Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürlüğü çalışanı Hemşire Nevziye Türkyılmaz, İhlas Haber Ajansı Diyarbakır Bölge Müdürü Abdulkerim Kantarcıoğlu'nu ziyaret etti.

Diyarbakır Sağlık Müdürlüğü tarafından yayımlanan Diyardan Gelen Sağlık Dergis'nin yeni sayını tanıtıp, müdürlük olarak yaptıkları etkinlikler hakkında İHA Diyarbakır Bölge Müdürü Abdulkerim Kantarcıoğlu'nu bilgilendiren heyet, çalışmalarına destek istedi. İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Cevat Talay, müdürlük olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, basından aldıkları destek için teşekkür etti.

Araştırma ve Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürü Psikolog Onur Börtüçene ise derginin bu sayısında yapılan faaliyetleri anlattı. Derginin yeni sayısını İHA Bölge Müdürü Kantarcıoğlu'na sunan Börtüçene, “Dergimizin bu sayısında, Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu ile bir röportajın yanı sıra aile hekimliğinin dünyadaki tarihsel gelişimi, gıda güvenliği, otizmi fark etmek, bölgemizde viral hepatit ve HIV/AIDS gerçeği, sağlıkla gelen sanat, saçlarımız neden dökülür, akılcı ilaç kullanımı gibi konu başlıkları ele alınarak, yararlı bilgiler veriliyor.

Ayrıca dergide Prof. Dr. Remzi Oto tarafından 'Sınav Kaygısı' başlıklı yazı kaleme alınırken, Türk Kızılay'ının Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi'nin işlevlerini anlatan yazı dizisi Dr. Tufan Ertop tarafından yazıldı. Derginin kültür sayfalarında ise, Hani ilçesi tanıtıldı” dedi.

İHA Bölge Müdürü Abdulkerim Kantarcıoğlu ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, derginin yeni sayısının hayırlı olmasını diledi.


(ÜN-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT