1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'da transfer çıkmaza doğru
Diyar'da transfer çıkmaza doğru

Diyar'da transfer çıkmaza doğru

FİFA'nın 2011 yılında 2 dönem transfer ve tescil yasağı verdiği Diyarbakırspor'un bu engeli 1 ay sonra sona erecek. Ancak TFF üzerindeki borçlar çözülemezse yine de transfer yapamayacak. Bunun için bir grubun çalışma yaptığı iddia ediliyor fakat somut bir

A+A-

FİFA'nın 2011 yılında 2 dönem transfer ve tescil yasağı verdiği Diyarbakırspor'un bu engeli 1 ay sonra sona erecek. Ancak TFF üzerindeki borçlar çözülemezse yine de transfer yapamayacak. Bunun için bir grubun çalışma yaptığı iddia ediliyor fakat  somut bir gelişme yok.


3 YILDIR TRANSFER YAPAMIYOR
FIFA, 2009-2010 sezonunda Süper Lig'de Diyarbakırspor formasını giyen ve  kulübün hukuki pürüz ortadan kaldırılmadan yollarını ayırdığı Mısırlı futbolcu Amir Azmy'in açtığı davayı kazanması üzerine, yükümlülüğünü yerine getirmediği gerekçesiyle Diyarbakırspor'a 2 transfer ve tescil dönemi süresince tescil işlemi yapma yasağı koymuştu. 2011 yılında konulan bu yasaktan dolayı Diyarbakırspor, Ocak 2012 ve Ağustos 2012 dönemlerinde transfer yapamadı. Çetin Sümer yönetiminin bıraktığı enkaz yüzünden 2011 Ocak döneminden bu yana 3 yıldır transfer yapamayan Yeşil-Kırmızılı kulüpte FİFA'nın 'yabancıların cezaları ödense de yasak 2 dönem uygulanır' cezası 1 ay sonra başlayacak Ocak 2013 ara transfer döneminde sona eriyor ancak bu durum transferin önündeki engellerin kalktığı anlamıma gelmiyor.
 
'BİR ÇALIŞMA VAR' İDDİASI

Faizsiz haliyle TFF üzerinde eski futbolcular ve teknik adamlara 6.3 milyon TL borcu olan Diyarbakırspor'un transfer yapabilmesi için bu borcu çözmesi gerekir. Kamuoyundaki hakim görüş ;bu engel kaldırılmadığı sürece Diyarbakırspor'un ligde tutunma şansının olmayacağı yönünde. İsminin açıklanmasını istemeyen ve gizli bir çalışma yaptığı iddia edilen bir grubun bu borcu 2 ile 2.5 milyon TL seviyesine indirmek ve başka formüller üreterek bunu ortadan kaldırmak için çalışma yaptığı konuşuluyor. Alacaklı teknik adam ve futbolcularla görüşülerek kolaylık sağlamalarının istenildiği ifade edilirken, futbolcuların önemli bölümünün şartları kabul ettiği ancak şu ana kadar kesinlik ifade eden bir durum olmadığı dile getiriliyor.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum