1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'da teminat sorunuda çözüldü
Diyar'da teminat sorunuda çözüldü

Diyar'da teminat sorunuda çözüldü

45 Yıl aradan sonra amatör liglere düşen Diyarbakırspor'da sorunlar tek tek aşılmaya başlandı.

A+A-

Diyarbakırspor'un amatöre düşmesinden sonra terkedilmiş bir şekilde ortada kalan kulübe taraftarlar var güçleriyle sahip çıktılar.

Bugün gelen ilk transfer Erhan Ölker haberinin ardından taraftarların umudu daha da artmaya başladı. Diyarbakırspor Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay yaptığı açıklamada, TFF'ye yatırılması gereken teminat sorununun çözüldüğünü belirterek taraftarlara umut dolu mesajlar verdi.

Kayyum Başkanlığına resmi olarak aday olan Tugay, kulüplerin her yıl TFF'ye yatırdığı teminatın çözüldüğünü ve çok kısa sürede TFF hesaplarına yatırılacağını söyledi. Tugay, Diyarbakırspor'un bu yıl liglere katılmasında hiç bir sorunun kalmadığını belirterek Diyarinsesi'ne şunları söyledi: "Biz bu kulübü yaşatacağız diye yola çıktık. Teminat sorununu aslında ilk günden çözmüştük.  Kayyumu bekleme kararı almıştık, fakat o işin bir bekleme süresi olacağından çalışmalarımızı hiç aksatmadan devam ettirme kararı aldık. Teminat sorununun aşılmasında bizlere destek olan çok değerli bir işadamımızın hiç bir beklentiye girmeden, gözünü bile kırpmadan bizlere yardımcı oldu. Ona buradan huzurlarınızda teşekkürlerimi iletiyorum. Demek halen bu kulübe karşı sevgisi olan insanlarımız, hemşerilerimizde varmış.  Bu nedenle taraftarlarımız rahat olsun, bir karar aldık. Bu yıl fedakarlık zamanı ilan ettik. Diyarbakırspor bugüne kadar binlerce insana, sporcuya, işadamına hatta kentimize çok şey kattı. Şimdi sıra onlarda diyoruz. Kulübümüze acil gereken ne varsa tek tek çözmeye çalışıyoruz. Diyarbakırsporun kapatılmasını isteyenleri asla bu kentin insanı olarak görmüyoruz, kabulda etmiyoruz.  Bugün bizim yanımızda olmayan günün adamları, yarında yanımızda olmasınlar." dedi.

Takıma katılmak isteyen, ülkenin bir çok yerinden, hatta yabancı ülkelerden bile gelip oynamak isteyen destek olmak için bizleri arayanlara gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Bu işi başaracağımıza olan inancım çok daha fazlalaştı. Bugüne kadar bunca yanlışla, kulübü talan etmişler, şimdi asıl kulübün sahipleri olan taraftar başa gelecek. Bu olay bir kulübün onurlu direnişi ve haklı mücadelesidir. Biz bir meşale yaktık, umarım bu kent bizlere sahip çıkar.

Teknik ekip sorununu da çözdük, yanımızda olanların sözleşme bedelini 1 TL olarak belirledik. Bunun adı fedakarlıktır, bunun adı vefadır, bunun adı Diyarbakırsporluluktur. Gerekirse o kulüpte ekmek, peynir, zeytin yiyeceğiz, belki aç kalacağız, ama bu kentin 45 yıllık kulübünü sahaya çıkarıp onurumuzu yaşatacağız. Burdaki bu kutsal mücadeleyi görmeyenlerin, gözleri kör, kulakları sağır, kalpleri taş, Diyar sevgileride yalanmış, kimse boş konuşmasın"

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT