1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarda Son Gelişmeler Aytaç Tamam
Diyarda Son Gelişmeler Aytaç Tamam

Diyarda Son Gelişmeler Aytaç Tamam

Diyarbakırspor,daha önce parasal konularda ve transferin şekli konusunda anlaşamadığı Sivasspor'un savunma oyuncusu Aytaç Ak'la anlaştı.

A+A-

Sivasspor'dan Aytaç Tamam

 

Diyarbakırspor,daha önce parasal konularda ve transferin şekli konusunda anlaşamadığı Sivasspor'un savunma oyuncusu Aytaç Ak'la anlaştı. Oyuncu ile yapılan pazarlıklar sonucu 23 yaşındaki stoperin istediği parada indirim yapması sonucu transfer kesinlik kazanırken,bugün Kocaeli Kartepe'ye gelecek olan Aytaç'ın resmi sözleşme imzalayarak çalışmalara dahil olacağı kaydedildi.

Aytaç'ın gelmesiyle birlikte Diyarbakırspor'un dış transferde aldığı oyuncu sayısı 13'e yükseldi.

 

 

Adanademirspor'lu Erhan ve Şekersporlu Ceyhun Kampa katıldı

Bu arada daha önce transfer edilen Adana Demirspor'lu savunma oyuncusu Erhan Çatalçam ile E.Şekerspor'lu orta saha oyuncusu Ceyhun Yelkenci de Diyarbakırspor'un kamp çalışmalarına dahil oldu.

Sırada Erciyessporlu Emrah BOZKURT  ve Uğur DEMİROK Var

 

Erciyesspor'lu Emrah Bozkurt'un yanı sıra İstanbulspor'un Galatasaray patentli stoperi Uğur Demirok ile Ç.Rizespor'un yollarını ayırdığı Mehmet Şen için de girişimlerin devam ettiği öğrenildi. Maddi konularda pürüz çıkan Musa Kuş'tan ise haber bekleniyor.

MİKİÇ'İN CEZASI ÖDENDİ,JUPİ OLAYI ÇÖZÜLÜYOR

FİFA'nın Mikiç'le ilgili verdiği karardan dolayı yeni sezona eksi 6 puanla başlaması ve 190 bin Euro ve kararın gecikmesinden dolayı 40 bin İsviçre Frankı gecikme cezası olmak üzere yaklaşık 440 bin YTL'yi 15 gün içerisinde ödememesi halinde 2.Lig'e düşürülmesi öngörülen Diyarbakırspor'un yaşadığı bu dramatik kriz çözüldü. Futbol Federasyonu yöneticileri ve UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'le yapılan görüşmeler sonucu iş çözülürken,gerekli olan para yatırılarak tehlike ortadan kaldırıldı.

Benzer durumdan dolayı FİFA'nın Redi Jupi ile ilgili verdiği kararın yarattığı sorunun çözümü için de çaba gösterildiği ve bu sorunun da çösüleceği ifade edildi.

 

TOBB'DAN PARA YARDIMI VE OTOBÜS SÖZÜ

Kulübün yaşadığı maddi krizin aşılması için Tarım ve Köy İşleri Bakanı Dr. Mehdi Eker'in başlattığı yardım kampanyası ise sürüyor. İş adamı Hakan Bilal Kutlualp,Sanko Holding ve isimleri açıklanmayan bazı kuruluş ve iş adamlarından sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) da kampanyaya katılarak,300 bin YTL katkı sundu. Bakan Eker'in TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile yaptığı görüşmeden sonra maddi yardımın yanı sıra TOBB'un kulübe son model bir otobüs almasının da kararlaştırıldığı öğrenildi.

AK Parti hakkında kapatma kararı verilmemesinden sonra rahat bir nefes alan Bakan Eker'in destek kamyanyası çerçevesinde iş adamlarıyla görüşmelere devam ettiği ve valiliğe bağlı Hizmet Vakfı'na ait banka hesaplarına yardımların devam edeceği vurgulandı.

 

Özdemir Yine Yardım Edecek

Diyarbakırspor'a her yıl ve özellikle kritik dönemlerde yaptığı maddi yardımlarla Diyarbakırspor camiasının gönlünde taht kuran ve son olarak futbolcu Mithat Yaşar'ın bonservis bedeli ve yetiştirme tazminatıyla ilgili sorununu çözen Fenerbahçe 2.Başkanı,Diyarbakırlı iş adamı Nihat Özdemir'in kulübe ayrıca maddi destek sözü de verdiği öğrenildi. Yeşil-Kırmızılı taraftarlar,Özdemir gibi iş adamlarının sayısının artmasını dilediklerini belirterek,"Kendisi her zaman Diyarbakırspor'a destek oluyor. Maddi ve manevi katkılarını esirgemiyor. Diğer iş adamları da kendisi gibi duyarlı olursa Diyarbakırspor böyle zor durumlara düşmez.Kendisine çok teşekkür ediyoruz" dediler.

Taraftarlar Birliği Başkanı Zülküf İşlek ise Özdemir'in yanı sıra Diyarbakırspor'un FİFA ile ilgili yaşadığı sorunu çözen Tarım ve Köy İşleri Bakanı Dr. Mehdi Eker,vali Hüseyin Avni Mutlu,federasyon yetkilileri ve UEFA As Başkanı Şenes Erzik'e teşekkür etti. İşlek,"Kabus dolu günler geçirdik. Bu zor günleri bu duyarlı insanların desteğiyle aştık.Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonra kulüp iyi yönetilerek bir daha bu durumlara düşürülmemelidir" dedi.

 

16 Ağustosta Kongre Var

Diyarbakırspor yönetimi,son gelişmelerle ilgili olarak kulüpte önce toplantı yaptı,sonra basın mensuplarının karşısına geçti.Başkan Öktüren,FİFA ile ilgili yaşanan sorunun aşılmasında destek olanlara teşekkür ederken,16 Ağustos'ta yapılacak kongrede yönetici sayısını düşürüp yönetime 3 iş adamını dahil edeceklerini kaydetti.