1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'da Kongre Yapılacak.
Diyar'da Kongre Yapılacak.

Diyar'da Kongre Yapılacak.

Diyarbakırspor'un aylardır beklenen olağanüstü genel kurulu Bugün yapılacak. Tek listeyle gidilecek seçimde 15 kişilik yönetimin iş başına geleceği açıklandı.

A+A-

DİYARBAKIRSPOR'UN KONGRESİ BUGÜN YAPILIYOR

Diyarbakırspor'un aylardır beklenen olağanüstü genel kurulu bugün  yapılacak. Tek listeyle gidilecek seçimde 15 kişilik yönetimin iş başına geleceği açıklandı. 

Diyarbakırspor'da uzun süredir gündemde olan ancak çeşitli nedenlerden dolayı yapılamayan olağanüstü genel kurul Cumartesi günü yapılacak. Ziya Gökalp Spor Salonu'nda saat 14.00'da yapılacak kongre "erteleme kongresi" olduğu için çoğunluk şartı aranmadan yapılacak. 600 delegesi bulunan Diyarbakırspor,tüm delegelere basın ve medya yoluyla çağrıda bulunarak kongreye gelmelerini istedi.

Kongre öncesinde Adnan Öktüren dışında aday bulunmuyor. 28 Aralık 2007 tarihinde yapılan kongrede göreve gelen yönetimin 26 kişiden oluşması çalışma hızı ve verimlilik açısından sürekli sıkıntı yaratıyordu. Bugünkü kongrede mevcüt yönetimden 7-8 kişi ile devam edilip,yeni yöneticilerden yine 7-8 takviye ile 15 kişilik yönetim oluşturulacak. Yeni yönetim listesinin büyük ölçüde hazırlandığı,dün gece ve bu sabah yapılacak bazı küçük çaplı değişikliklerden sonra kongrede divana sunulacağı kaydedildi. 

YÖNETİMİN YAPTIĞI BAĞIŞLAR DA AÇIKLANACAK...

Bugün Yapılacak Kongreden sonra hemen görev dağılımını yapacak olan yönetim,Pazar günü Malatyaspor ile kritik bir maça çıkacak olan Yeşil-Kırmızılı takımı ziyaret edip moral verdikten sonra,Pazartesi'den sonra da kentteki yerel yöneticiler,bürokratlar ve sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek,geçmiş dönemlerde yaşanan sıkıntıların tekrar etmemesi için destek isteyecek. Yeni yönetimin ayrıca önümüzdeki günlerde Ankara ve İstanbul turu yaparak,burada hem siyasiler ve üst düzey bürokratlarla görüşmeler yapmayı,hem de kulübün 41.yılı balosu ve gecesi için bazı çalışmalar gerçekleştirmeyi planladığı öğrenildi. Yeni yönetime girecek yöneticilerden verecekleri paranın tamamını veya bir bölümünü bağışlamalarının isteneceği da bildirildi. 28 Aralık'ta göreve gelen yönetimde yer alan yöneticilerin verdikleri paralardan ne kadarını bağışladıkları ise bugün kongrede açıklanacak.