1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'da kongre rüzgarı, taraftar endişeli
Diyar'da kongre rüzgarı, taraftar endişeli

Diyar'da kongre rüzgarı, taraftar endişeli

Diyarbakırspor Başkan Adnan Öktüren'in istifa etmesi nedeniyle yönetim kurulunun almış olduğu karar gereği 12 Aralık cuma günü kongreye gidiyor. Henüz ortaya resmi olarak bir başkan adayı çıkmazken bu kongrenin mutlaka yapılması gerektiği bildiriliyor.

A+A-

Diyarbakırspor Başkan Adnan Öktüren'in istifa etmesi nedeniyle yönetim kurulunun almış olduğu  karar gereği 12 Aralık cuma günü kongreye gidiyor.  Henüz ortaya resmi olarak bir başkan adayı çıkmazken, kulübün geleceği açısından bu kongrenin mutlaka yapılması gerektiği bildiriliyor.

Kongrenin ertelenmesi durumunda sorunların dahada büyüyeceği ve altından kalkılmaz  bir duruma gelebileceği bildiriliyor.  Sezon başından beri sağlıklı bir yönetime kavuşamayan Diyarbakırsporlu taraftarların yönetim boşluğundan büyük endişe içinde oldukları gözleniyor. Bayram nedeniyle kentte bulunan Tarım Bakanı Mehdi Eker ve AKPGenel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu'nun bu sorunun çözümü için aktif rol üstlenmelerini isteyen taraftarlar, bu yönetim boşluğu ve parasızlık  kulübün canına yetti, artık bu soruna kalıcı bir çözüm isteyen taraftar gurupları Sorumluluk sahibi mercileri göreve davet ederek, "Bugün Diyarbakır kenti onlardan yardım bekliyor, bu memleketi sahipsiz bırakmasınlar, Diyarbakırspor bu kentin en önemli değeridir" dediler. Son gelen bilgilere göre Diyarbakırspor'da sağlıklı bir yönetim oluşması için bir takım çalışmaların yapıldığı bildiriliyor.