1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'da Kamp Sona erdi Peşinat Sıkıntısı
Diyar'da Kamp Sona erdi Peşinat Sıkıntısı

Diyar'da Kamp Sona erdi Peşinat Sıkıntısı

Yeni sezon hazırlıklarını Kocaeli’de sürdüren Diyarbakırspor’da pazartesi günü futbolculara ödemesi gereken peşinatların ödenmemesi, camiada sıkıntı yarattı.

A+A-

 PEŞİNATLAR SIKINTI YARATTI

Yeni sezon hazırlıklarını Kocaeli’de sürdüren Diyarbakırspor’da pazartesi günü futbolculara ödemesi gereken peşinatların ödenmemesi, camiada sıkıntı yarattı. İlk taksitlerini alamayan bazı futbolcuların Diyarbakırspor ile yollarını ayırabileceği ve yarın sabah sona erecek kamptan sonra futbolculara verilecek olan 3 günlük iznin ardından bazı futbolcuların kente geri dönmeyebileceği belirtildi.

ULAŞ KULÜBÜ TERKETTİ

Ulaş Ortakaya peşinatı'nın ödenmemesini gerekçe güstererek takımdan ayrıldı.Geçen sene Eskişehirsporda top oynayan ancak sezon sonu sözleşmesinin sona ermesiyle serbest kalan Ulaş Ortakaya Diyarbakırspor'la her konuda anlaşarak resmi sözleşmeye imza atmıştı. Ancak yönetim tarafından peşinatı zamanında ödenmeyen defans oyuncusu Diyarbakırspor ile yollarını ayırdığını belirtti.

 Çimen:"Sıkıntıyı gidereceğiz"

Diyarbakırspor Kulüp Basın Sözcüsü Ömer Serdar Çimen, konuya ilişkin yaptığı açıklamada,”Futbolcuların kazan kaldırmalarına bir anlam veremiyorum. Alacakları birkaç gün gecikebilir, ancak yönetim olarak, mevcut sorunun giderilmesi için ciddi anlamda çalışıyoruz” dedi.

 Kamp sona eriyor

Kocaeli Kartepe’deki ikinci etap kamp çalışmalarının da yarın sabah antrenmanından sonra son bulacağını ve futbolculara 3 günlük bir izin vereceklerini anlatan Ömer Serdar Çimen,”24 Ağustos’ta yeniden takımı toparlayıp, lig tarihine dek çalışmalarımızı Diyarbakır’da sürdüreceğiz” diye konuştu.

Mithat: "Lige hazırız" 

Diyarbakırspor'un Fenerbahçe'den transferi Mithat Yaşar, lige hazır olduklarını söyledi. Geçen sezon Giresunspor'da başarılı bir performans gösteren, yeni sezonda lisansı Fenerbahçe 2.Başkanı Nihat Özdemir tarafından Diyarbakırspor'a hediye edilen Mithat Yaşar, " Hem yeni sezonda, hem de yeni takımımda iddialıyım. 3 Yıllığına Diyarbakırspor'la sözleşme imzaladım. İyi kadromuz var. Bana güvenenlere karşı mahcup olmayacağım. Diyarbakırspor'da çok daha başarılı olacağıma inanıyorum. Taraftarlarıma sesleniyorum, tüm maçlarımıza gelip bizleri desteklesinler. İyi bir hazırlık devresi geçirdik. Ligde de bunu en iyi şekilde kullanacağız " dedi. (Diyarbakir Soz)