1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'da İzin Bitti. Son Gelişmeler
Diyar'da İzin Bitti. Son Gelişmeler

Diyar'da İzin Bitti. Son Gelişmeler

Futbolculara verilen 2 günlük iznin ardından yeni sezon hazırlıklarının ikinci etabında bu sabah Kocaeli Kartepe’de yeniden top başı yapan Bank Asya 1. Lig takımlarından Diyarbakırspor’un Genel Menajeri İsmet Yılmaz, takımı lige hazırlamak içi

A+A-

İzin Bitti, Topbaşı yapıldı

Futbolculara verilen 2 günlük iznin ardından yeni sezon hazırlıklarının ikinci etabında bu sabah Kocaeli Kartepe’de yeniden top başı yapan Bank Asya 1. Lig takımlarından Diyarbakırspor’un Genel Menajeri İsmet Yılmaz, takımı lige hazırlamak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

 

“Daha da güçlendik”

Birinci etap kamp sürecinde tespit ettikleri eksiklerin giderilmesi için büyük bir çaba gösterdiklerini ve son transferlerle takımı bir hayli güçlendirdiklerini ifade eden Yeşil- Kırmızılı Genel Menajer İsmet Yılmaz,”Diyarbakır halkının bizlerden beklentileri var. Bizler de taraftarlarımızın şampiyonluk konusundaki beklentilerine cevap vermek için büyük bir çaba harcıyoruz. Özellikle yeni transferlerle kadromuzu çok güçlendirdiğimize inanıyorum. Geçen sezondan daha iyi bir ekip kurduğumuzu düşünüyorum. İnşallah sezon sonunda ilk 2’ye girerek Türkcell Süper Ligine çıkarız” dedi.

21 Ağustos’ta dönüyorlar

Kartepe’deki ikinci etap kamp çalışmalarını 21 Ağustosa kadar bitirmeyi düşündüklerini ve bundan sonraki aşamada, lige kadar takımı Diyarbakır’da çalıştıracaklarını dile getiren İsmet Yılmaz,”Teknik Direktörümüz Coşkun Demirbakan ve yardımcıları takımı lige hazırlamak için büyük bir gayret gösteriyor. Zaten kadromuzda yavaş yavaş yerine oturuyor. Bir- iki futbolcu daha renklerimize katarak transfer sezonunu kapatacağız” diye konuştu.

Tüm Gözler Kongrede

Başkan Adnan Öktüren, "Biz tüm dikkatleri Cumartesi günü yapacağımız kongreye çevirmek istiyoruz. Bu kongre kulübümüz için büyük bir önem arz ediyor. Kulübümüze ekonomik anlamda destek sağlayacak 4-5 işadamını yönetim kuruluna almak istiyoruz. Bunu gerçekleştirebilirsek daha sağlam adımlar atmış oluruz. Yeni sezonun başlamasına kısa bir süre kaldı, ligde güçlü rakiplerimiz var, onların arasından sıyrılabilmemiz için maddi ve manevi büyük desteğe ihtiyacımız var. Yeni bir teknik heyetle anlaştık. Yeni transferler yaparak bir nevi yeni bir kadro oluşturduk. Taraftarlarımız takımlarından başarı bekliyor. Yönetim kurulu olarak Diyarbakırspor'u büyük çıkmazlardan kurtardık. Diyarbakırspor iyi yönetilirse her türlü güzelliğe layıktır. Bank Asya 1. Lig'de mücadele etmesini Diyarbakır'a yakıştıramıyoruz. Hedefimiz Süper Lig'e geri dönerek, orada kalıcı olmak" dedi.