1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyar'da Fırtına öncesi sessizlik
Diyar'da Fırtına öncesi sessizlik

Diyar'da Fırtına öncesi sessizlik

Diyarbakırspor evinde oynadığı ve son 5 dakikada yenildiği Çaykur Rizespor maçı sonrası, Başkan Öktüren'in açıklamalarıyla esecek fırtınanın sert olacağı izlenimini verdi.

A+A-

Diyarbakırspor evinde oynadığı ve son 5 dakikada yenildiği Çaykur Rizespor maçı sonrası, Başkan Öktüren'in açıklamalarıyla esecek fırtınanın sert olacağı izlenimini verdi.

Demirbakan gidecek mi?

Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Adnan Öktüren, Çaykur Rizespor yenilgisinden sonra yaptığı açıklamayla Teknik Direktör Coşkun Demirbakan'ın biletini keseceği yönünde sinyal verdi.

Maçtan sonra bir hayli gergin görünen Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Adnan Öktüren, stad çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Diyarbakırspor yönetim kurulu olarak bu akşam toplanıp radikal kararlar alacaklarını belirten Başkan Öktüren,"Diyarbakırspor'da yanlışa yer yoktur. Eğer ben bile hatalarımla bu takıma zarar veriyorsan hemen istifa ederim. Takım son 3 maçtır aynı şekilde ve aynı dakikalarda gol yiyiyor. Olacak şey değil" dedi.

"Kondisyonumuz eksik"Maçtan sonra taraftarların istifaya davet ettiği Diyarbakırspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, Çaykur Rizespor yenilgisini kondisyon eksikliğine bağladı.

Çaykur Rizespor'un Kartepe'de Diyarbakırspor'dan 2 hafta önce kampa girdiğini ve her iki takım arasında 15 günlük bir antrenman farkının olduğunu belirterek, “Ben takımımı kesinlikle geri çekmedim. İleri çıkmaları yönünde sürekli talimat verdim. Ama kondisyon eksikliği nedeniyle futbolcularım 2. devrede oyundan düştü ve bu durum yenilgiye zemin hazırladı. Taraftarımızı üzdüğümüz için üzgünüm” dedi.

Ligin başında takımın rayına oturması için 5- 6 haftanın gerektiğini ve hala arayışta olduğunu ifade eden Teknik Direktör Coşkun Demirbakan, “Ben her şeye rağmen Diyarbakırspor'un doğru yolda olduğuna inanıyorum. İleriki aşamada bu takım çok daha iyi olacak” diye konuştu.

"Daha da farklı olabilirdi"Diyarbakırspor'u deplasmanda deviren Çaykur Rizespor Teknik Direktörü metin Diyadin, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Diyarbakırspor gibi güçlü bir takımın deplasmanından 3 puan ile dönmenin sevindirici bir olay olduğunu söyledi.Çaykur Rizespor olarak direkt Tyrkcell Süper Lig'i hedeflediklerini ve buna rağmen geçen hafta talihsiz bir şekilde kendi saha ve seyircileri önünde mağlup olduklarını anımsatan Metin Diyadin, "Ama Diyarbakırspor deplasmanından aldığımız 3 puan ile bunu telafi ettik. Çok iyi bir takıma sahibim ve oyun kurğumu futbolcularının yetenek ve de becerilerine göre kurdum. Eğer ilk gol biraz daha erken gelse maçı daha da farklı alabilirdik" dedi