1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'da eski Kayyum geri döndü
Diyar'da eski Kayyum geri döndü

Diyar'da eski Kayyum geri döndü

Diyarbakırspor'da hareketli günler yaşanıyor. Kayyum eski başkanı Abdulkadir Duran istifasını geri çekti.

A+A-

Diyarbakır 1.Sulh Mahkemesi tarafından Kayyum olarak atanan daha sonra yaşanan sorunlar ve destek verilmemesi nedeniyle görevi iade eden Duran bugün ani bir kararla göreve tekrar döndüğünü açıkladı.

Bugün akşam saatlerinde Diyarbakırspor Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay ile bir araya gelerek uzun bir görüşme gerçekleştiren Duran, göreve devam edeceğini belirtti ve şunları söyledi. "Bazı olumlu gelişmeler oldu. Yurt dışından bir İşadamı olan hemşehrimiz Başkanlığa aday olma durumu söz konusu. Görüşmelerimiz sürüyor. Tabi benim görevi bırakmamdan sonra Sayın Ramazan Tugay'ın  özverili çalışmalarını takdirle karşıladım. Bugün kendisi ile görüştük, durumu kendisine anlattım. O'da sağolsun bizlere her şartta desteğe devam edeceğini ifade etti. Yurt dışındaki işadamının talip olmak istediğini, şartları gözden geçirdiğini anlattım. O görevi almazsa, biz kongre kararı aldık ve göreve başka talipli olmazsa biz alacağız. O günkü şartlarda Ramazan Tugay beyde yönetimimizde yer almak isterse seve seve elbette birlikte çalışırız." dedi

Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay'da görüşme sonrası Diyarinsesi'ne şunları söyledi: "Ben 30 yıldan fazladır bu kulübe emek vermişim. Bu kulübün kapatılamayacağını her platformda dile getirdim. Özellikle genç kardeşlerimizle konuştuğumuzda Diyarbakırsporun kapatılmasını asla kabullenemiyorlar, bana görev almamı söylediler. Bende son 1 haftadır gece gündüz uğraştım. Çalmadık kapı, gitmedik yer bırakmadım. Sonuç olarak neler yapılabildiğimi herkese gösterdim. En azından 10'a yakın transfer ve teknik ekip sorununu, teminat sorununu, malzeme sorununu çözmüştüm. Bu insanlar kaşıma gözüme değil, onları ne şekilde ikna ettiğimi günü geldiğinde sorarsınız. Hiç biri ile 1 TL para konuşmadık, sadece Diyarbakırsporluluk bilincinin, Yeşil-Kırmızı rengin onurunu şerefini anlattım. Bazı gelir getirici unsurlarıda ortaya koydum. Biz kimseden 5 kuruş talep etmedik, sadece gelsinler destek olsunlar, bizim ihtiyacımız olan sadece yanımızda olmalarıdır. Abdulkadir Bey göreve geri döndü, ben zaten makam, mekan düşkünü değilim. Bazı şeyler anlattı. Ben zaten ona göreve kim talipse buyursunlar hemen devrederim diyordum. Bazı projeleri var, inşallah umut ediyoruz başarıya ulaşır. Olmazsa kendisi kongrede aday olacak, bizlerde o gün gelsin kararımızı veririz. Bu akşamki görüşmeye hocamızda katıldı, transfer etiğimiz oyuncularla da tek tek görüşeceğim. Bizim temel amacımız bu kulüp kapanmasın, ve her hangi bir yanlışa sürüklenmesin. En ufak bir samimiyetsizlik gördüğümüz zaman şartlar değişir." dedi.

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT