1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'da Borçlar ödendi Yakut'tan Büyük Jest
Diyar'da Borçlar ödendi Yakut'tan Büyük Jest

Diyar'da Borçlar ödendi Yakut'tan Büyük Jest

Diyarbakırspor Asbaşkanı Abdurrahman Yakut, futbolcuların alacaklarının ödenmesi için kulübe 1 milyon 200 bin YTL verdi.

A+A-

Diyarbakırspor Asbaşkanı Abdurrahman Yakut, futbolcuların alacaklarının ödenmesi için kulübe 1 milyon 200 bin YTL verdi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Asbaşkan Abdurrahman Yakut, "Yönetim olarak futbolcularımızın alacaklarını ödememiştik. Bu nedenle büyük bir sıkıntıya girmiştik. Eskiden kalan alacakların yarısını zaten ben ödemiştim. Kalanları da ödememiz gerekiyordu. Kulüpten alacağım olan para valilik tarafından bana ödendi. Ben de bu parayı almadım ve futbolculara ödenmesi için yönetime verdim. Böylece sıkıntıyı da gidermiş oldum. Ben Diyarbakırlıyım ve Diyarbakırspor yöneticisiyim. Kulübümüz ödeme güçlüğü içerisindeydi. Futbolcuların alacaklarını ödeyemiyordu. Ben de alacağımın futbolculara ödenmesini istedim. Hiç kimsenin Diyarbakırspor'da alacağı kalmaz" dedi.

Bu arada transfer çalışmalarını sürdüren Diyarbakırspor'un Çaykur Rizespor'dan Mehmet Şen, Eskişehirspor'dan Coşkun Birdal ve Mustafa Ulaş Ortakaya ile prensipte anlaşmaya vardığı öğrenildi.

Kulüp Başkanı Adnan Öktüren, parasal sorunu çözdüklerini, futbolculara alacaklarını yarın ödeyeceklerini belirterek, "Birçok kulüpte olduğu gibi biz de maddi anlamda sıkıştık. Futbolcularımıza gününde ödeme yapamadık. Fakat bugün itibarıyla parayı temin ettik. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Mutlu ile görüştük ve sorunu çözdük. Biraz geç oldu, ama mutlu sonuçlandı. Futbolcularımızın alacaklarını yarın ödeyeceğiz" dedi.

Diyarbakır’da 3 gün izinBu arada Kocaeli Kartepe'de ikinci etap hazırlıklarını tamamlayan Diyarbakırspor'da teknik heyet tarafından futbolculara 3 gün izin verildi. Futbol Şube Sorumlusu ve Asbaşkan Salih Akçadağ, olumlu bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, "Kampa geç başlamamıza rağmen yeni transferler takıma çabuk uyum sağladı. Teknik direktörümüz Coşkun Demirbakan nezaretinde yapılan idmanlarda takımımız hem güçlendi hem de teknik açıdan lige hazır hale geldi. Hazırlıklarımızı lig başlayana kadar kendi tesislerimizde sürdüreceğiz" dedi.

Diyar’da 6 yolcu varDiyarbakırspor Kulüp Basın Sözcüsü Ömer Serdar Çimen, Kartepe’deki hazırlık maçlarında ideal kadrolarını yavaş yavaş oturtmaya çalıştıklarını ve teknik heyetin raporları doğrultusunda 30 kişilik kamp kadrosunu da Diyarbakır’da 24’e düşüreceklerini söyledi3 puanla başlama isteğiYeşil- Kırmızılı Kulüp Basın Sözcüsü Ömer Serdar Çimen, çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ve 3 günlük iznin ardından futbolcuların Cumartesi günü yeniden bir araya geleceğini belirterek, “Üç günlük iznin ardından Ordu maçı hazırlıklarına Diyarbakır’da başlayacağız. Lige 3 puanla başlamak istiyoruz ve bunun için de yeterli potansiyele sahibiz” dedi.