1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor'dan sağduyu çağrısı
Diyarbekirspor'dan sağduyu çağrısı

Diyarbekirspor'dan sağduyu çağrısı

DİYARİNSESİ.ORG -Son günlerde artan olaylar spor camiasını da tedirgin etmeye başladı. Diyarbekirspor'dan barış, huzur ve sağduyu çağrısı.

A+A-

SAĞDUYU HAKİM OLMALI..

Diyarbekirspor Kulüp Yönetimi tüm ülkeye,  taraftarlarına ve spor camiasına sağ duyu çağrısı yaptı ve çatışma ortamının bir an önce sona ermesini ve barışın, huzurun acilen tesis edilmesini istedi.

Diyarbekirspor yönetiminden yapılan açıklamada; "Ülke ve bölge olarak birlik ve beraberliğe,kardeşlik,barış ve huzur iklimine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz.Yaşanan şiddet ortamı,kaos ve ölümler hepimizi derinden üzmektedir.Kimden gelirse gelsin her türlü şiddet eylemini kınıyoruz.Yaşanan gerilimin spor sahalarına yansımamasını diliyoruz.Bunun ülkemizin birliğine büyük zararı olacaktır.Her kesim aklı selim hareket ederek sağduyulu davranmalıdır.Siyasi kavga,çekişme ve hesaplar spora alet edilmemelidir.Kulüp,camia ve kent olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kentimize gelecek takımları misafir kabul edip en iyi şekilde ağırlayacağız.Aynı ilgiyi deplasman maçlarımızda rakiplerimizden göreceğimize inanıyoruz.Bu amaçla takımımıza idman sahası tahsis eden ve ilgi gösteren K.Maraş Büyükşehir Belediyespor yönetimi ve teknik heyetine teşekkür ediyoruz.Yarın yapacağımız maçın dostluk ve kardeşlik havasında geçmesine yönelik açıklamalarını da önemsiyoruz.Spor dostluk,barış ve kardeşliktir diyoruz.

Ülkemizde yaşanan bunca olumsuzluk arasında Diyarbekirsporumuzu alkışlarla ve kardeşlik hukukuna uygun bir şekilde misafir eden Kahramanmaraşspor taraftarlarına ve sporcularına teşekkür ederiz. İnşallah bu karanlık günlerden kurtulur güzel ülkemizde kardeşçe birlik içinde yaşanacak günleri görürüz."

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler