1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor'dan birlik mesajı
Diyarbekirspor'dan birlik mesajı

Diyarbekirspor'dan birlik mesajı

Spor Toto 3.Lig 2.Grupta mücadele edecek Diyarbekirspor yeni sezon öncesi kenti ve taraftarları birlik olmaya davet etti.

A+A-

Kulüpten yapılan açıklamada;


ŞAMPİYONLUK YOLUNDA HERKESİ DAYANIŞMAYA DAVET EDİYORUZ


Saha içi ve saha dışındaki her türlü haksızlık,adaletsizlik ve ahlaksızlıktan uzak geçmesini istediğimiz yeni sezonun fair play ruhu içerisinde centilmence,dostça ve kardeşçe geçmesini diliyoruz. Bundan önceki sezonlarda olduğu gibi yeni sezonda da kentimize maç yapmak için gelecek diğer şehirlerin takımlarını en iyi şekilde ağırlayacağız.

Rakip olmak kadar kardeş ve dost olarak nitelendirdiğimiz diğer kentlerin takımlarıyla deplasmanda yapacağımız maçların da sporun özüne ve ruhuna uygun görüntülerle geçmesini temenni ediyoruz. Şehir ayrımı yapmaksızın grubumuzda yer alan tüm takımlara saygılıyız.Aynı saygıyı rakiplerimizden de göreceğimize inanıyoruz. Zorlu ve kritik bir süreçten geçen ülkemizin her alanda olduğu gibi sporda da birlik ve beraberliğe,dayanışmaya,karşılıklı empati,sempati ve anlayışla bir arada yaşamaya ihtiyacı var.


ADİL BİR LİG YARIŞI BAŞARILARDAN DAHA ÖNEMLİDİR


Geçmiş yıllarda gerek kendi kulübümüz ve gerekse bölgemizdeki diğer takımların maruz kaldığı ayrımcılık,ötekileştirme ve mağduriyetlerin bir daha yaşanmadığı bir lig yarışının olması sportif başarılardan daha önemli ve anlamlıdır.


Bu düşünce ile taraftarlarımızdan da beklentilerimiz var.Haksızlıklara ve zülme karşı direnişin sembolü, tarih,kültür,medeniyet ,barış ve misafirperverliğin kalesi olan kentimize karşı hepimizin sorumlulukları var. Kulübümüze ve kentimize zarar verecek davranışlardan kaçınmak hepimizin misyonu ve görevidir diye düşünüyoruz. Söz ve eylemlerimizle örnek olalım,saha içinde dışında kısacası her alanda kulübümüze ve kentimize zarar verecek kişilere engel olalım.


SAYILARI AZ OLAN PROVOKATİF KİŞİLERE ENGEL OLALIM


Onursal başkanımız Feyzi İlhanlı'nın kendi öz kaynakları ve cebinden karşıladığı paranın dışında hiç bir kalıcı gelir kaynağı ve maddi desteği olmayan kulübümüze maddi ve manevi zarar vermeyelim. Küfür ve şiddet bize bir şey kazandırmadığı gibi maddi ve manevi olarak çok şey kaybettiriyor. Değerli halkımızın ve taraftarlarımızın bu konuda hassas davranacaklarına olan inancımız sonsuzdur. Sayıları oldukça az olan, provokatif amaçlar taşıyan kişilerin söz ve eylemleriyle kulübümüze ve kentimize zarar vermesine engel olalım.


DAYANIŞMA İÇİNDE OLURSAK BAŞARI KOLAYLAŞIR


Kulübümüz önceki iki sezonda Play-Off oynayıp şampiyonluğu kaçırmasına rağmen pes etmemiş ve yeni sezon için çok daha güçlü hazırlık yapmıştır. Bir çok kulüp arkasındaki valilik, belediye,siyaset ve iş dünyası desteğine rağmen transfer yasakları,borç batağı ile uğraşırken, iç ve dış transferde isabetli tercihler yapan kulübümüz kendi grubunda şampiyonluğun en güçlü adayıdır.Kentimiz ve en büyük gücümüz olan taraftarlarımızdan alacağımız destekle engelleri aşarak şampiyonluk kupasını sezon sonunda kentimize getireceğimize olan inancımızla kalbi bu kent ve arma için atan herkesi dayanışmaya davet ediyoruz.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler