1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor'dan Amed'e yapılan saldırıya sert tepki
Diyarbekirspor'dan Amed'e yapılan saldırıya sert tepki

Diyarbekirspor'dan Amed'e yapılan saldırıya sert tepki

Amedsporlu yöneticilere yapılan çirkin saldırı Diyarbekirspor Kulübü tarafından da lanetlendi.

A+A-

Yeşil-Kırmızılı Kulüp Yönetimi tarafından yapılan açıklama şu sözlerle ifade edildi.

AMED SPORTİF FAALİYETLER KULÜBÜ’NE YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUZ
Bugün Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynanan MKE Ankaragücü-Amed Sportif Faaliyetler Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup karşılaşması sonrasında meydana gelen olayları derin üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Kentimiz temsilcisi Amed Sportif Faaliyetler Kulübü yöneticilerine yapılan saldırıları şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Yapılan saldırıları sadece Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’ne yönelik değil,tüm bölgemize ve Diyarbakır’a yapılmış sayıyoruz.

Çirkin ve kabul edilemez bulduğumuz olaylarda saldıran tarafta MKE Ankaragücü başkanının da yer alması ve saldırıya maruz kalan isimler arasında bir kadının da bulunması olayı çok daha manidar ve vahim hale getirmektedir. İlgili tüm kurum ve birimleri başta bu çirkin olay olmak üzere bölge takımlarına yönelik saldırı ve linç olaylarına gerekli cezaları vererek,bu olayların daha da büyümemesi için önlem almaya davet ediyoruz. Yaşanan bu vahim olaydan dolayı Amed Sportif Faaliyetler Kulübü ile olan dayanışma duygularımızı ifade ederek,silinen 3 puanla ilgili olarak da gerekli düzeltmenin yapılarak mağduriyetin giderilmesini temenni ediyoruz.

   DİYARBEKİRSPOR A.Ş YÖNETİM KURULU 

HABERE YORUM KAT