1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor’da temizlik harekatı bekleniyor
Diyarbekirspor’da temizlik harekatı bekleniyor

Diyarbekirspor’da temizlik harekatı bekleniyor

Geçen sezon 2.lige çıkma şansını son anda kaybeden ve son olarak Play-off finalinde Ofspor’a elenen Diyarbekirspor, yeni sezon öncesinde yeni teknik direktör Taner Öcal’la birlikte geçen sezon kadroda olan futbolcuların bir çoğunun gönderilip temizlik h

A+A-

Geçtiğimiz sezon Etimesgut Belediyespor’da çok başarılı bir sezon geçiren ve takımına şampiyonluk yaşatan teknik direktör Taner Öcal’ın iyi transferlerle Diyarbekirspor’da başarılı olması bekleniyor.

Yeni sezon için şampiyonluk bekleyen Diyarbekirspor taraftarları şimdiden sabırsızlanıyor. Geçtiğimiz sezon yapılan bir çok transfere rağmen kaçan şampiyonluk, taraftarları üzerken bu sezon takımdan direk şampiyonluk bekleniyor.

Etimesgut Belediyespor'da çok başarılı bir sezon geçiren ve şampiyonluk apoleti takan teknik direktör  Taner Öcal ismi taraftarları şimdiden umutlandırdı. Bu sezon yeni baştan bir transfer politikası bekleyen taraftarlar takımın en başından yenilenmesini istiyor. Bu nedenle geçen sezon kadroda başarılı olamayan bir çok ismin gönderiilmesini istediler.
 
Diyarbekirsporlu Taraftarlar "İyi transferler yapılmalı aksi takdirde hocanın iyi olması bir mana ifade etmez. Geçen sezon kadroda olan futbolcuların sözleşmeleri devam edebilir ancak 10 futbolcunun yaş kriteri nedeniyle takımdan ayrılması bekleniyor. Yeni teknik direktörümüz Taner Öcal işini sezon başından sıkı tutmalı ki, başarı elde edebilsin. Diyarbekirspor için yeni sezonda transfer konusu fazlasıyla önemlidir. Bu nedenle bu konuda hocaya müdahale edilmemeli ve kendi ekibini kurmasına destek olunmalıdır.

Geçen sezon yaşanan hatalara  düşülmemelidir. Çok basit hatalar nedeniyle koca bir sezon heba oldu.Bu işin bir bedeli olmalıdır ve buu nedenle takımda birkaç futbolcunun dışında kimse tutulmamalıdır. Bunu herkes istiyor.İlçe takımları bile 2.lige çıktı biz halen yerimizde sayıyoruz 2 milyon nufüslü kentimize 2.lig yakışmıyor. Bu sezon bu şans bir kez daha kaçmasın, yapılan hatalardfan artık ders çıkarılsın kaybedecek artık bir yılımız kalmadı." 

HABERE YORUM KAT