1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor’da özel çalışma
Diyarbekirspor’da özel çalışma

Diyarbekirspor’da özel çalışma

DİYARBAKIR - Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Diyarbekirspor’da teknik heyet arkadaşlık bağı güçlü bir takım anlayışı yaratmak için özel çalışmalar yaptırıyor.

A+A-

Uzun yıllar Futbol Federasyonu bünyesinde eğitime yönelik çalışmalarda görev yapan ve aynı zamanda akademisyen olan Diyarbekirspor teknik direktörü Taner Öcal, Kocaeli Kartepe'de devam eden kamp çalışmalarında eğitime dayalı metotlar üzerinde duruyor.

Aynı zamanda çeşitli alanlarda uzmanlığa sahip yardımcı antrenörlerden oluşan teknik ekibi ile beraber günde çift idman yaptıran Öcal, sabah fizik ve kondisyon akşam ise teknik/taktik ağırlıklı idmanlar yaptırırken takımdaşlık ve arkadaşlık duygusunu ön plana çıkaracak psikolojik ve motivasyon artırıcı eğitim çalışmalarına da yer veriyor.

Öcal, “Ne bizlerin ne sizlerin ismi ve kariyeri önemli değil. Önemli olan birlikte hareket eden, birlikte mücadele eden ve aynı hedefe odaklanarak bunun için savaşan takım görüntüsüne ulaşmaktır. Bizi rakiplerimizden farklı kılan olay bu olmalıdır” dedi.

(İHA-MP-Y)

HABERE YORUM KAT