1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor’da istifanın perde arkası
Diyarbekirspor’da istifanın perde arkası

Diyarbekirspor’da istifanın perde arkası

Diyarbekirspor’da Taner Öcal’ın istifa kararını Bingöl maçından sonra aldığı ortaya çıktı.

A+A-

Öcal’ın sportif direktör Numan Polat’la da sorunlar yaşadığı ve bu durumun istifasında etkin rol oynadığı belirtiliyor.

‘Sonuçlar Ne Olursa Olsun Gideceğim’

Diyarbekirspor’un yollarını ayırdığı teknik direktör Taner Öcal’la ilgili çarpıcı bir ayrıntı ortaya çıktı. Ligin ikinci haftasında deplasmanda 0-0 sonuçlanan Bayrampaşa maçından sonra kötü gidişat nedeniyle onursal başkan Feyzi İlhanlı’nın tepkisini çeken Öcal’ın 5-2 kazanılmasına rağmen 12 Bingölspor maçından sonra istifa kararı aldığı kaydedildi. İlhanlı ile tartışan Öcal’ın kulüpteki eşyalarını toplayarak,”Samsunspor ve Muğlaspor maçlarının sonuçları ne olursa olsun ayrılacağım” dediği,sportif direktör Numan Polat’ın da Samsunspor maçından sonra bu durumu başkan İlhanlı’ya ilettiği belirtildi.

Parasını Almasına Rağmen Bunu Yaptı

Bunun üzerine İlhanlı’nın da Muğlaspor maçını beklemeden Öcal’la yolları ayırdığı ifade edildi. Tecrübeli hocanın parasının tamamını almasına rağmen böyle bir davranış sergilemesi tepki çekerken,bir diğer iddia daha konuşuluyor. Öcal ve Polat daha önce K.Maraş’ta birlikte çalışmışlardı. Numan Polat’ın sezon başında Diyarbekirspor’da sportif direktörlük görevine Öcal’ın önerisi ile getirildiği biliniyor. Ancak zaman içinde Öcal’ın Polat’la sorunlar yaşadığı iddia ediliyor. Polat’ın teknik heyet ve futbolcular ile yönetim arasında köprü görevi görüp sorun çözmede yetersiz kaldığı,başkan İlhanlı’yı yanlış yönlendirdiği ve bu yüzden teknik heyet ve futbolcuların tepkisini çektiği ifade ediliyor.

Öcal’ın Gönderilmesi Doğru Ama Polat da Gitmeli

Öcal’ın ayrılmasından sonra göreve devam eden Polat’ın bu tutumu tepkilere neden oldu. Öcal’la birlikte gelen Polat’ın göreve devam etmesinin etik olmadığı belirtilirken,özellikle futbolcuların kendisine tepkili olduğu konuşuluyor. İlhanlı’nın önceden istifa kararı alan ve gizleyen Öcal’ı göndermesi doğru bir hamle olarak yorumlanırken,aynı ekipte yer alan ve yönetme tarzı nedeniyle takımda istenmeyen adam ilan edilen Polat’ın da gitmesi gerektiği dile getiriliyor.
Bu arada yeni teknik direktör arayışları ise sürüyor. Takımın Pazar günü deplasmanda oynanacak Muğlaspor maçına teknik direktörsüz çıkması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT