1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor’da değişim başladı
Diyarbekirspor’da değişim başladı

Diyarbekirspor’da değişim başladı

Spot Toto 3.lig 3 grubu kulüplerinden Diyarbekirspor, iftar yemeğinde spor basınıyla buluştu.  

A+A-

Diyarbekirspor Teknik Direktörü Necat Gürpınar ve Teknik ekip kadrosunun hazır olduğu iftarda Türk futbolunun dünü bugünü masaya yatırıldı. Gürpınar ülkemizde çok yetenekli çocuklarımız var.

Yeter ki ellerinden tutalım, dedi.  Gürpınar, “Amacımız, gençlerimize temel futbol eğitimi vererek Diyarbekirspor’a ve Türk futboluna karakterli, spor kültürünü benimsemiş ve topluma örnek olabilecek futbolcular yetiştirmektir dedi.

Gürpınar konuşmasının son bölümünde ise hedeflerimiz arasında Türk futboluna elimizden geldiği kadar fayda sağlamaktır. Ben ve ekip arkadaşlarım her gün yeni projeler geliştiriyoruz, Diyarbekirsporumuza ve Türk sporuna neler yapa biliriz bunu mücadelesini veriyoruz dedi.

BEĞENİLENLER KAMPA GİDECEK

Diyarbekirspor Teknik Direktörü Necat Gürpınar ve Teknik ekip kadrosu 12 Haziran 2017 tarihinde Diyarbekirspor’un İstanbul’daki futbolcu seçmelerinde oyuncuları çok yakın takibe aldıklarını belirttiler.

Yoğun bir katılımın yaşandığı seçmelerde başarılı olan sporcular Diayarbekirspor’un lisanslı futbolcusu olacak. Diyarbekirspor’un Teknik Direktörü Necat Gürpınar yapılan çalışma hakkında sosyal medya ekibine bilgi verdi;

Nizami futbol sahasının 30×45 4’e bölünerek 4 minyatür sahada futbolcuların becerilerini sergileme açısından fırsat verilerek ilk değerlendirmelerin yapıldığını ve bölünmüş sahalarda;

1 Tek pas

2 Kontrol pas

3 ileriye ve ayağa pas

4.serbest oyun ile son çalışmada ise bu futbolcuların 8×8 yarı sahada oyun formatında değerlendirmelerinin yapılacağını ve aynı oyunculara ise 9×9 ile Diyarbekirspor Futbolcu değerlendirilmelerinin tamamlanmış olacağını belirtti.
Diyarbekirspor Teknik Direktörü Necat Gürpınar İlk gün çalışmalarında oyun zekası ve bireysel özelliklere bakıldı. Daha sonra büyük saha çalışmasında oyun bilgisi ve performanslara bakılacaktır.

Diyarbakır ve çevre illerden gelen katılımın yoğun ilgi görmesi ve kulüp olarak bu genç futbolcularımızın katılımlarından çok memnun olduğumuzu belirterek katılan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Ayrıca;17-18 Haziran bu değerlendirilen oyuncular içerisinde 20 Futbolcu Kızılcahamam kampına davet edilecektir​​​​​​ir.

HABERE YORUM KAT