1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor’a hiç yakışmadı
Diyarbekirspor’a hiç yakışmadı

Diyarbekirspor’a hiç yakışmadı

DİYARBAKIR - Spor Toto 3.lig 3. gurup takımlarından Diyarbekirspor, Pazar günü sahasında oynadığı Maltepespor maçını galibiyetle kapattı , fakat tribünlerdeki boşluklar, ve taraftarların küstürülmesi maça gelmemeleri 1968’de kurulan Diyarbekirspor’a hiçt

A+A-

Önceki hafta Diyarbakır’ın en büyük taraftar destekçisi olan Azrailler gurubunun yönetimce küstürülmesi takımı taraftar desteğinden yoksun duruma getirmiş, hoş bir görüntü vermemişti.

İsmini n açıklanmasın istemeyen eski bir Diyarbakırspor’lu futbolcu, yapıtığı açıklamada, “ Hayatımızı adeta bu takıma verdik. Hiçbir zaman içinde taraftarı olmayan, destekçisi olmayan bir görünümle karşılaşmadık.

İki milyon nüfüslü bu kentin efsane kulübüne takımına bu gibi şeyler yakışmaz. Bunun iyi bilinmesi gerekmektedir taraftarsız takım olmaz. Taraftar tıkımın her şeyidir. Yönetimler gelip geçicidir, fakat yılların  takımında taraftar hep kalıcı olmuştur. İyi günündede kötü günündede yanında olmuştur.

Artık yöteminde, taraftarında birlikte hareket etmesi gerekmektedir. Nedir bu ya 2 milyon nüfüslü Diyarbakır’ın ana takımı 3.lig komşu illere bakılsın örnek alınsın. Eskiden onlar bizi örnek alıyordu “ dedi

HABERE YORUM KAT