1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor yine hocasız kalabilir
Diyarbekirspor yine hocasız kalabilir

Diyarbekirspor yine hocasız kalabilir

DİYARBAKIR - Diyarbekirspor'un çiçeği burnunda teknik direktörü Metin Altınay ve ekibi TFF'ye şikayet edildi.

A+A-

Orduspor'da ki görevinden istifa ederek Diyarbekirspor ile anlaşma sağlayan teknik direktör Metin Altınay ve yardımcıları hakkında eski Kulübü Orduspor tarafından TFF Etik Kuruluna şikayet edildi.

Orduspor'da ilk 4 haftada 8 puan alarak çok iyi bir çıkış yakalayan teknik direktörü Metin Altınay ve yine aynı kulüpteen ayrılan yardımcı  hocalar hakkında Orduspor tarafından şikayet edildiler.

TFF etik kurulunun vereceği karar sonrası hocaların ceza alması durumunda Diyarbekirspor ile yapılan sözleşmenin iptal edilebileceği kaydedildi.

Orduspor'dan verilen sözlerin tutullmadığı iddiasıyla görevi bırakan Metin Altınay hakkında eski kulüp yönetimi şu açıklamayı yapmıştı: 
"Öncelikle Metin Altınay'a emekleri için teşekkür ederiz. Ancak, kendisi Orduspor'a gelirken tanınmıyordu. Ordu'da çalıştığı süreçte tanınırlığını artırmıştır. Erzurum kampındaki hazırlık maçlarında başarılı olmasından sonra ciddi bir tavır değişikliği içerisine girmiş. 'Bana çeşitli teklifler var. Şu kadar veriyorlar, bu kadar veriyorlar gibi' sportif ahlaka yakışmayan beyanlarda bulunmuştur.

Takıma ve yöneticilerine anlamsız tavırlar göstermiş. Bütün bunlara rağmen kulübümüz takımımızın menfaatleri ve başarısı için sessiz kalmayı tercih etmiştir. Bingölspor maçına giderken de bu tavırlar artarak devam etmiş. Bizden yine herhangi bir tepki olmamıştır. Kamuoyunda kulüp başkanımız ve yöneticilerimizle ilgili bir takım iddialar ve suçlamalar gündeme getiriliyor. Bu iddialar ve suçlamalar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. "50. Yılda Yeniden Diriliş" sloganıyla yola çıkan yönetimimiz üzerine düşen bütün sorumluları azami ölçülerde yerine getirmeye gayret etmektedir.

Gecesini gündüzüne katarak cansiperhane mücadele etmektedir. Bu kapsamda Metin Altınay ile sezon başında anlaşılmış verilen taahhütler büyük oranda yerine getirilmiştir. Toplam anlaşma bedeli olan 90 bin TL'nin Eylül ayı itibariyle ödenmesi gereken 30 bin TL'sinin 29 bin TL'si ödenmiştir. Kalan miktar ise hocanın devam etmesi halinde ay sonu ödenmesi planlanmıştı. Kulüp olarak bütün hatalarına, yanlışlarına rağmen herhangi bir tepki göstermememize ve her türlü iyi niyeti kendisine göstermemize rağmen TV ekranlarına çıkıp 'Ben bırakacağım' demiş olması etik olmamıştır. Sportif ahlakla ve vicdanla da bağdaşmamaktadır. Çeşitli kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre; 5 civarı takımla görüştüğü ve anlaştığı takımında belli olduğu bildiriliyor. Metin Altınay'a hakkımızı helal etmiyoruz." ​

DİYARİNSESİ.ORG

HABERE YORUM KAT