1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor taraftarlarına Sakaryaspor maçı yasak
Diyarbekirspor taraftarlarına Sakaryaspor maçı yasak

Diyarbekirspor taraftarlarına Sakaryaspor maçı yasak

Spor Toto 3.lig 2. Grup takımlarından Diyarbekirspor’un Cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Sakaryaspor maçını Diyarbekirspor’lu taraftarlarının sahaya alınmaları konusunda Sakarya Valiligi tarafından karar alındı.

A+A-

Sakarya Valiliği – İlspor Güvenlik Kurulunun 10.11.2015 karar tarihli, 2015/11 nolu kararı şöyle:  Centilmenlik ruhuna gölge düşmemesi amacıyla oynanacak müsabakada misafir takım olan Diyarbekir taraftarlarının stada gelmesi durumunda maç öncesi,sonrası ve sonrasında Sakaryaspor taraftarı ile aralarında meydana gelebilecek sonradan telafisi mümkün olmayan olayların önüne geçilebilmesi için Diyarbekirspor taraftarlarının stada alınmamasına karar verilmiştir.


DİYARBEKİRSPOR YASAKÇI ZİHNİYETİ PROTESTO PROTESTO EDİYOR

Taraftarlarımıza uygulanan anlamsız deplasman yasağına yeni bir halka eklendi.Sakarya İl Spor Güvenlik Kurulu,14 Kasım Cumartesi günü Sakarya Atatürk Stadı'nda oynanacak Sakaryaspor-Diyarbekirspor'umuz karşılaşmasına taraftarlarımızın alınmaması kararını verdi.Ne yazık ki il spor güvenlik kurulu kararlarına yargı yolu kapalı olduğu için elimiz kolumuz bağlandı.

Her Diyarbakırlının gönlünde taht kuran merhum Ali Gaffar Okan'nın memleketine gelerek centilmence ve kardeşçe takımlarına destek olmak isteyen taraftarlarımızı engelleyen bu kararı protesto ediyoruz.Taraftarlarımıza yönelik bu tip kararlar düşündürücü olup bilinç altında takımımızın motivasyonu bozulmak isteniyor.

Ancak bunu yapmak isteyen zihniyet başarılı olmayacaktır.Takımımız şartlar ne olursa olsun her yerde ve her koşulda en üst seviyede mücadelesini verecektir.Taraftarlarımızı bizden bedenen ayırabilirsiniz ancak ruhen asla uzaklaştıramayacaksınız.Sporun özüne ve birleşturici olma ruhuna aykırı bu anlamsız kararların bir kez daha gözden geçirilmesini talep ediyoruz.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum
    İlgili Haberler