1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor için yeni taraftar derneği: Ultra Sur'
Diyarbekirspor için yeni taraftar derneği: Ultra Sur'

Diyarbekirspor için yeni taraftar derneği: Ultra Sur'

DİYARBAKIR - İş adamı İbrahim Genç, Diyarbekirspor’a destek vermek amacıyla ‘Ultra Sur’ isimli taraftar derneği kurdu. Genç,”İdari ve ekonomik olarak kulüpten bağımsız hareket edeceğiz.Gerektiğinde yönetimi de eleştireceğiz” dedi.

A+A-

DİYARBAKIR’DA ULTRA SUR TARAFTAR DERNEĞİ KURULDU

Diyarbekirspor A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı ve oğlu Süleyman Berat Yapıcı’nın bir grup tarafından darp edilmesinden sonra kulüp yönetimi açıklama yaparak tüm taraftar grupları ile ilişkisini kestiğini,taraftar grubu Azrailler de kulüpten desteğini çektiğini açıklamıştı. Bu gelişmelerden sonra iş adamı İbrahim Genç tarafından Diyarbekirspor’a destek vermek üzere taraftar grubu ve derneği kuruldu. Diyuarbakır’ın simgesi olan tarihi surlardan esinlenerek derneğin ve grubun ismi ‘Ultra Sur’ olarak belirlendi.

diyarbakir’da-ultra-sur-taraftar-dernegi-kuruldu-(3)-2.jpg

Tek Amacımız Kulübe Destek’

Diyarbakır ve İstanbul başta olmak üzere bir çok kentte dernek merkezleri açılarak maçlarda takıma destek verileceği kaydedildi. Derneğin kurucusu olan iş adamı İbrahim Genç,bir boşluk ve ihtiyacı gördükleri için böyle bir oluşuma gitme kararı aldıklarını söyledi. Genç,”Bu alanda bir ihtiyaç ve boşluk olduğunu gördük. Türkiye’de ilk kez bir iş adamı kulüpten bağımsız olarak taraftar derneği ve grubu kuruyor,bu da bize nasip oldu. Diyarbekirspor’a destek vermekten başka düşüncemiz yok. Başka bir hesabımız ve dolayısıyla buna ihtiyacımız da yok. Çok şükür bizi bilen biliyor” dedi.

‘Küfür Ve Siyaset İstemiyoruz’

Diyarbakır kültürü ile yetişen gençleri bir çatı altında toplamak istediklerini belirten Genç,”Küfür ve şiddet Diyarbekirliye yakışmaz. Diyarbekir medeniyetler kenti olup belli bir kültürü vardır. Bu kültüre uygun gençlerle hareket edeceğiz. Onları bünyemize alacağız. Hepsine açık çağrıda bulunarak oluşumumuza davet ediyorum. Gelin hep beraber Diyarbekir’imizin özünü ve kültürünü tribünlere taşıyalım. Ne rakibe ne de kendi takımımıza küfür edecek bir taraftar profili istemiyoruz. Yönetimden ve kulüpten bağımsız hareket edeceğiz. Ekonomik ve idari olarak kendi kendimizi idare edeceğiz. Bu işin finansmanını biz karşılayacağız. Yapacağımız çalışmalarla ve aktivitelerle ticari faaliyetlerle derneğin kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayacağız.

‘Yönetimi De Eleştireceğiz’

Diyarbekirspor’un başarılı olması için ne gerekiyorsa yapacağız. Daha doğrusu yüreği Diyarbekir sevgisi ile atan gençlerimiz yapacak. Siyasetten de uzak duracağız. Spor ve siyaset yan yana gitmez. Siyasetin spora bulaşmasına izin vermeyeceğiz. Yönetime yandaş olmayacağız. Gerektiğinde yol gösterici,gerektiğinde yönetimin kendine çeki düzen vermesi ve kulübün iyi yönetilmesi için eleştirilerde bulunacağız. Kimse bizden yandaşlık beklemesin. Yani hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu kadar emek ve kentin isminin büyüklüğüne yazık. Her kesi yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT