1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Diyarbekirspor başarılı olmak zorunda'
'Diyarbekirspor başarılı olmak zorunda'

'Diyarbekirspor başarılı olmak zorunda'

DİYARBAKIR – 1968 yılında kurulan Diyarbakırspor’un ismi Diyarbekirspor olarak değiştirilmişi olan bu kulübün takımın artık alt liglerde değil üst liglerde mücadele etmesi isteniyor.

A+A-

11  Sezon Süper ligde  oynayan ,Diyarbakırspor 2009 – 2010 sezonunda Türkcel Süper liginden düşmüştü. 3 yıl
ardarda bir alt lige düşmüştü.

Spor Toto 3.lig . 3. grubunda mücadele eden Diyarbekirspor, o gün bugün hala 3.ligde, bir türlü üst liglere çıkacağı zamanlar bazı engellerlemi , beceriksizliklemi karşılaşıp üst liglere çıkamıyor. Diyarbakır’lı taraftarlar diyorki, artık iş sezon başından sıkı tutulsun, isteniliyorsa tabiî ki. Kaç sezondur kıl payı kaçırılıyor üst lige çıkmak. Gerekli puan toparlanamıyor direk üst lige çıkılamıyor.

Play – Off’a kalıyor şansını kullanamıyor,e bu hep böyle gtmez gidemezde. Düşünün 2 milyon nufüslü kent üst liglere hasret kaldı. Davamlı teknik direktör değiştiriliyor, bu iyi bilinmeli teknik direktör sahaya çıkıp futbol oynamaz. İyi bir transfer yaparsın, karşına çıktığın rakibi alt eder rakiplerine puanlar takıp hiçbir şansı zorlamadan üst lige çıkarsın. Diyarbekirspor artık başarılı olmak zorundadır. Yeşil – Kırmızılı taraftarlar olumsuzluklara,şahsi işlere bulaştırılmadan takımlarınınınartık Diyarbakır’a yakışanı yapmasın üst liglerde temsil edilmelerini istiyorlar .!

HABERE YORUM KAT