1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor AŞ ile yollarını ayırdı
Diyarbekirspor AŞ ile yollarını ayırdı

Diyarbekirspor AŞ ile yollarını ayırdı

DİYARBAKIR – Spor Toto 3.lig kırmızı grup takımlarından Diyarbekirspor AŞ, sakat olan futbolcusu Ali Setirekli'nin ameliyat masraflarını karşılayıp sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.

A+A-
Diyarbekirspor AŞ kulübünden yapılan açıklamada, “Sakatlığı nedeniyle sezonu kapatan ve İzmir'de ameliyat olan futbolcumuz Ali Setirekli'nin sözleşmesini karşılıklı anlaşmayla feshettik. Futbolcunun ameliyat masraflarının bir bölümü kulübümüz tarafından karşılandı.
Sezon başında Nazilli Belediyespor'dan transfer edilen ve sezonun ilk haftalarında eski sakatlığı nükseden Ali, yapılan tedavi ile kısa sürede sahalara döndü ancaksadece 6'sı lig olmak üzere 7 maçta 580 dakika sahada kalabildi. 
İlk yarının sonunda eski sakatlığı nükseden ve tedavi ile düzelmeyen Ali'nin ameliyat olması gerektiğine karar verildi.
 
AMELİYAT MASRAFLARINI KARŞILADI
Sezonu kapatan ve uzun süre sahalardan uzak kalacağı açıklanan Ali'nin ameliyat olabilmesi için 30 bin TL'ye ihtiyaç vardı. Bu rakamın bir bölümünü TFF karşılarken, kalan bölümünü kulübümüz karşıladı. Bir çok kulüp bu gibi durumlarda futbolcuları mağdur ederken, Yeşil-kulübümüz hem ameliyat masraflarını ödedi, hem de böyle durumlarda yasal olarak sözleşmeyi tek taraflı uzatma hakkına sahip olmasına rağmen Ali'nin 31 Mayıs 2015'te sona erecek sözleşmesini karşılıklı anlaşmayla feshederek futbolcunun önünü açtı.
Ali Setirekli'ye geçmiş olsun dileklerimizi sunarak , bundan sonraki futbol yaşantısı için başarılar diliyoruz.
 

HABERE YORUM KAT