1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekirspor 1 sezon daha Atatürk Stadında
Diyarbekirspor 1 sezon daha Atatürk Stadında

Diyarbekirspor 1 sezon daha Atatürk Stadında

Spor Toto 3.lig 3. grubu takımlarından Diyarbekirspor 2016 - 2017 futbol sezonunda da maçlarını Atatürkstadında oynayacak.

A+A-

1960 Yılında hizmete giren ve Diyarbakırspor’un maçlarını oynadığı, tarihine başarılar yazdıran Atatürk stadı bir futbol sezonu daha, futbol severlere açık olacak. Diyarbekirspor maçlarını izleyecekler.  

Seyirci kapasitesi  güvenlik açısı bakımından 4500 kişiye düşürülen, fakat tribünlerinde büğüne kadar çökme, yıkılma  olmayan , ölüm tehlikesi  geçirmeyen  Atatürk Stadı, tribünler ve dış görünüş olarak hiçte iyi bir görünüm vermiyor.

 Güya,yani TOKİ’in ayak oyunlarıyla açık tribünlerde yıkılma tehlikesi  varmış gibi gösterilip bu tribünler  seyircilere  kapatıldı. Maraton tribünü evlere şenlik  tribün orta kısımlarda beton zemin üzerinde zorunda bırakılıyor seyirci  kitlesi koltuksuzluktan.

Kapalı tribünde ise bir çok koltuk yerinden sökülmüş durumda, Vip denilen orta tribünde koltuksuzluk durumu devam ediyor. Diyarbakır’lı futbol severler isyanda ,istenilseydi işin içine siyaset girmeseydi Atatürk stadı sağlam zemin üzerinde 30 biin kişilik lüks bir duruma getirelebilinirdi.

Kent dışında yapılan stad Diyarbakır iline hiçbir çıkar sağlamaz, seyircileri futbole küstürür.

Ekonomik yönden baltalar.
Ne yazikki Diyarbekirspor, stad yönünden bir çok aksaklıklara gögüs gererek bu kırık dökük Atatürk stadında maçlarını oynayacak. Yetkililer göz göre göre bu olumsuz duruma adeta göz yumdular. Aksinide  hiç kimse ispat edremez, çünki gerçek ortadadır.

HABERE YORUM KAT