1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbekir kadınlar futbol ligine katılmak istiyor
Diyarbekir kadınlar futbol ligine katılmak istiyor

Diyarbekir kadınlar futbol ligine katılmak istiyor

8 branşta faaliyet gösteren Diyarbekirspor,kadın futbolu için de harekete geçti. Yeşil-Kırmızılı kulüp,yeni sezonda kadın futbol takımı oluşturarak Kadınlar Futbol Ligi’ne katılmayı planlıyor.

A+A-

TFF Yönetim Kurulu'nun 29.09.2015 tarih ve 6 sayılı toplantısında kabul edilen ve 30.09.2015 tarihinde TFF'nin resmi sitesi Hata! Köprü başvurusu geçerli değil.

Yayınlanmış olan 2016 Yıldız Kızlar ve Genç Kızlar Türkiye Şampiyonaları ve 2016 U-13 Kızlar Yerel Şampiyonaları ile ilgili genel esaslar çerçevesinde düzenlenecek olan müsabakalar için başvurular alınmaya başlıyor.2016 Genç Kızlar ve Yıldız Kızlar Şampiyonaları'na katılmak isteyen kulüplerin 12.05.2016 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını ekte yer alan oyuncu listelerini doldurarak gelisimligleri@tff.org adresine elektronik posta yoluyla ulaştırması gerekiyor.


 BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?


2016 U-13 Kızlar Yerel Şampiyonaları'na katılmak isteyen kulüplerin ise bulundukları ilin ASKF Başkanlıklarına başvuru yapması gerekiyor. Bir ilde U-13 Kızlar Yerel Şampiyonası'nın düzenlenebilmesi için ilgili ASKF Başkanlığı'na en az 4 takımın başvuruda bulunma zorunluluğu bulunuyor.


2015-16 sezonunda Kadınlar 1., 2. ve 3. Ligi'nde yer alan tüm kulüplerin 2016 Genç Kızlar veya Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonaları'ndan en az birine katılmaları gerekmekte.
 
GENÇLER LİGİ ŞARTI


2016-17 sezonunda Kadınlar 3. Lig'de yer almayı planlayan yeni kulüpler için de 2016 Genç Kızlar veya Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonaları'ndan en az birine katılmış olma zorunluluğu bulunmakta. 


Grup müsabakalarının hangi illerde, hangi takımların katılımıyla oynanacağı ve müsabaka tarihleri, alınacak başvurular çerçevesinde belirlenerek duyurulacak

 

HABERE YORUM KAT