1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'un tek dikili ağacı ARSA resmen satışa sunuldu
Diyarbakırspor'un tek dikili ağacı ARSA resmen satışa sunuldu

Diyarbakırspor'un tek dikili ağacı ARSA resmen satışa sunuldu

Süper Liglerden amatör kümeye ve sonrasında hazin bir şekilde kapanan Diyarbakırspor'un tek dikili ağacı olan 100 dönümlük arsa resmen satışa sunuldu.

A+A-

Zamanında bir hayırsever tarafından Diyarbakırspor'a tesis yapılması amacıyla bağışlanan arsa kulübün kapanmasının ardından alacaklılar tarafından satışa sunuldu.

ARSA RESMEN SATIŞA ÇIKTI,’PARAYI KİM ALACAK?’ KAVGASI ALEVLENDİ

Diyarbakır 5.İcra Dairesi, kulübün eski personeli İsa Sadebal’ın açtığı davayı kazanması üzerine 19 Ağustos’ta ihale yapılmak üzere Şanlıurfa yolundaki arsa için resmi satış ilanı çıkardı. Parayı kapmak isteyen alacaklılar arasında büyük gerilim yaşanıyor.

PARANIN PAYLAŞIMI KONUSUNDA ANLAŞMAZLIK
2004 yılında dönemin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Vali i Efkan Ala ve Kulüp Başkanı Ahmet Göksu’nun girişimleriyle  kulübe tesis yapılması amacıyla hayırsever bir vatandaş tarafından bağışlanan arsa için esas gerilim parayı kimin tahsil edeceği konusunda yaşanıyor. 
Paranın devlet borçlarına mı yoksa eski personel ve icrası olan yöneticilere mi gideceği konusunda büyük kavga ve gerilim havası hakim.

EN BÜYÜK İCRA ESKİ BAŞKAN'A AİT
Kulüp alacaklıları arasında en büyük alacaklının eski başkanlardan birinin olduğu ve bu kişinin 1.5 Milyon TL tutarındaki alacağı için icra verenler arasında ilk sırada bulunduğu öğrenildi..

Arsanın satışı ile ilgili olarak açılan dava sonrası ortaya öyle bir tablo çıktılki,  arsa satışında alacaklılar arasında bir çok eski yönetici ve çalışanın bu yola başvurduğunu açıkladı. Mahkemede bir çok şeyin ortaya çıktığı ve olayın üzerine giden medyaya yönelik alacaklıların öfkesi ve tepkisi de kumpasın büyüklüğünü ortaya koyuyor.

2015-07-23_132522.jpg

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler