1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'un ismi ve rengi bambaşkadır
Diyarbakırspor'un ismi ve rengi bambaşkadır

Diyarbakırspor'un ismi ve rengi bambaşkadır

1968 Yılında Diyarbakır Dicle ve Yıldız isimli 2 amatör takımın birleşmesiyle her iki takımdan birer renkle Yeşil – Kırmızılı olarak Diyarbakırspor kurulmuştu.

A+A-

O günden bugüne renkler ve kulüp bir simge ve bir sevda oldu.Tüm Diyarbakır’lıların gönlünde Diyarbakırspor yatar. Kulüplerine hizmet etmiş herkese sevgi ve saygılarını göstermişlerdir.

Bunlardan biriside  Aycan ailesi. Aile reisi Süleyman Aycan, yaptığı açıklamada, “ Bizler kentimizi temsil eden ve yıllardır onun ismini taşıyan takımın taraftarlarıyız sülalece bunu gerçekleştirdik ve devamda ediyoruz. Rengimiz ve ismimimiz bambaşkadır. Çoçuklarımızda bizler gibi renklerin sevdalısı oldular. Evlerimiz takımımızın bayraklarıyla fotoğraflarıyla süslü. Kulübümüzün 47 yılı fakat ne yazıkki kentimizde bir süper etkinlik düzenmedi. Tabiki bu söyle olmamalıydı. Kurulduğu günden beri tüm Diyarbakır’lılar yanında destekçisi oldu. Her yıl etkinler düzenlenmeli 2 milyon nufüslü kentin takımını tüm Türkiye’ye duyurmalıyız bunuda yapmalıyız “ şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler