1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'u o çalıştıracak
Diyarbakırspor'u o çalıştıracak

Diyarbakırspor'u o çalıştıracak

Güneydoğu'nun en köklü kulüplerinden biri olan Diyarbakırspor'da teknik ekip sorunu da aşıldı.

A+A-
Kayyum adayı Ramazan Tugay, bazı hocalarla görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek kararlarını Enver Aylak yönünde veridklerini söyledi.
 
Bu yılki hedeflerinin kesinlikle 3.Lig olduğunu ve bu yönde yüreğini ortaya koyabilecek, fedakarlık yapabilecek bu yörenin insanlarıyla yola çıktıklarını, bu amaçla dün görüştükleri Enver Aylak ile her konuda anlaşma sağladıklarını ifade etti.
 
Diyarakırspor'un alt yapısından yetişerek, bölgede bir çok kulüpte futbol oynayan, daha sonra da teknik anlamda görev yapan Aylak "Diyarbakırspor'a vefa borcumuz var, ben bu kentin evladıyım. Bana görev düşerse her zaman bu kulüpte görev yaparım. Bunu sadece gönül bağımız olan Diyarbakırspor için seve seve yaparım. Asla bu konuda hiç bir pazarlığın içinde olmam. Bu sezon BAL Liginde oynayacak olan Diyarbakırsporumuzun durumu ortada, kalkıp para talep edecek bir durumumuz kesinlikle olamaz. Ordaki çocuklarımızın bir büyüğe, bir hocaya ihtiyaçları vardı. Gelen teklife evet dedim, Allah işimizi kolaylaştırsın." dedi.
 
Dernekler Birliği Başkanı ve Kayyum adayı Ramazan Tugay, teknik ekip sorununun da aşıldığını, artık kamp yeri ve diğer transerleri çözmek için mesai haracayacaklarını ifade ederek, "Diyarbakırspor'da oynamak ve fedakarlıkta bulunmak isteyen bir çok futbolcu ve teknik adam var. Biz Enver hocamızla oturduk, konuştuk ve anlaştık. Bu sezon takımımızın başında o olacak. Ben kendisini uzun zamandır tanıyorum, gerçekten çok kaliteli bir insan, çok iyi bir spor adamı, yardımcılarınıda kendi belirleyecek. Kendisine böyle bir fedakarlıkta bulunduğu için yürek dolusu teşekkürlerimi iletiyorum. Enver hoca örnek bir davranış göstermiştir."
 
ENVER AYLAK KİMDİR?
 
Diyarbakır Doğumlu  lise mezunu  1980 – 1984  Yıllarında Diyarbakır spor altyapısında Futbol Hayatı Başladı alt yapı ve Paf Takımlarında Futbol oynadı.
1985 – 1990 Yıllarında  Silopi Spor'da futbol hayatı devam etmekteyken  1990 – 1991 yıllarında Diyarbakır Telekom Futbol takımında oynadı  1991 – 1992 Dsi spor vs takımlarında futbol  oynadı.
 
KURSLARA KATILIM
 
1994   yıllarında Amatör çalıştırıcı  kursuna katıldı  başarı olarak diploma hak etti
1997   yıllarında  B lisans Kursuna Diyarbakır'da  katıldı başarılı olarak  diplomaması hak etti
2002  yıllarında Zonguldak  kilimli ilçesinde A lisans kursunda  1 ay temel eğitim ve altyapı eğitim sistemleriyle  hızlandırılmış  şekilde kursta  başarılı olarak  hak etti
 
1995 – Yıllarında  Malatya illinde seminere katıldı
1997    Yllarında Malatya ilinde  seminere katıldı
1999    Yllarında Diyarbakır 'da seminerlere katıldı
2001    Yıllarında Diyarbakır 'da seminerlere katıldı
 
UEFA  GÜNCELLEME  KURSLARI
 
2008 Sezonunda  Ankara Aşaş Stadında TFF Tarafından 1 haftalık  U E F A  A  güncelleme  kursuna katıldı
2010 Sezonunda Antalya TFF Tarafından 1 haftalık  U E F A  A  güncelleme kursuna katıldı
2011 Sezonunda  İstanbul  TFF Tarafından 1 haftalık  U E F A  A  güncelleme kursuna katıldı
 
       1994  yıllarında amatör çalıştırıcı kursuna Katıldı,
   
     1994  - 1995 sezonunda Takım olarak Köy hizmetleri il idman yurdu takımında (GÜZEL KÖY   FUTBOLTAKIMI,
1998 – 2000  Yıllarında Diyarbakır Gençler birliği kurucu başkanı ve aynı zamanda teknik sorumlusu,
2001 – 2003 sezonunda  Diyarbakır altyapısında  tüm kategorilerde görev yaptı ve aynı Sezonunda  A genç takımı Türkiye şampiyonu oldu
     2004 – 2006 Yıllarında kaya pınar belediye spor  kulübünde  altyapı teknik sorumlusu ve aynı  zamanda profesyonel takım teknik sorumlusu,
    2007 – Sezonunda  Silopi spor'da  teknik sorumlu,   Şırnak şampiyonu olarak grup müsabakaları
    2008 – 2009 Sezonunda  Nusaybin demir spor' da profesyonel takım teknik sorumlusu,
    2009 – sezonunda Diyarbakır DSİ  sporda  Teknik sorumlusu,
    2011 – 2012-   sezonunda  Diyarbakır spor  altyapı teknik sorumlusu,
    2012 – 2013  sezonunda Diyarbakırspor'da  profesyonel takım teknik sorumlusu,
 
  1997 – 1999 yılları  arasında  Diyarbakır ve bölge milli takımlarında  seçici olarak antrenörlük, 
Aynı zamanda  futbol   gözlemcilik  2 sezon olarak  yaptı burada ki  tek amacı  hakem psikolojisini daha iyi şekilde algılayıp bunu  futbol oynayan  gençlerimize zamanla  aktarmak için bu tür çalışmalarıda oldu.
 
2013 – 2014  futbol sezonunda  Tekrar Şanlı armaya hizmet etmek benim için onurdur  ben  ve ekibim  olarak çalışacağım bu armayı ve Diyarbakır spor'un hizmetkarı olarak görev yapacağım  tüm taraftarlarımıza ve Diyarbakır spor sevdalıları  gel takımına sahip çık ve  tesislerimizi hayatta geçirelim  aydınlık gelecek genç nesilleri Diyarbakır spor  ruhunla yaşatalım bugün fidan yarı ağaç ve ondan ormanlaştıralım. Hepimize şanımıza  bu kulübe hizmet etmek kalıyor..   (Enver Aylak)
EN  BÜYÜK  VE  EN  BÜYÜK   GERÇEK  YEŞİL KIRMIZI ADINA YAKIŞIR !
BÜYÜK DİYARBAKIR SPOR
 
 

HABERE YORUM KAT