1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'u bekleyen büyük tehlike
Diyarbakırspor'u bekleyen büyük tehlike

Diyarbakırspor'u bekleyen büyük tehlike

Diyarbakırsporlu futbolcuların kulübü terkemeleri sonrası, gözler hafta sonu oynanması gereken Darıca Gençlerbirliği maçına çevrildi.

A+A-

Hafta içinde Valilikte yapılan toplantının fiyaskoyla sonuçlanması neticesinde kulüpten ayrılan futbolcular geri dönmediler.

Sorunların çözülmemesi halinde maçlara ve idmanlara çikmama kararı alan Yeşil-Kırmızılı futbolcuların bugünde kulübe gelmedikleri ve sorunların çözülmemesi ayrıca deplasman organizasyonu ile ilgilenecek ilgili ya da sorumluların da olmaması ayrı bir muamma.

Yönetimi olmayan ve kentin ileri gelenlerinde sorunlarını bir türlü çözemediği 44 yıllık bir çınar yavaş yavaş devrilmeye doğru yüz üstü bırakıldı.

DİYARBAKIRSPOR KÜME DÜŞÜRÜLÜR

TFF Futbol Müsabaka  talimatnamesinin, 22-23 ve 24. maddelerinde açık olarak belirtilen ve bir kulübün maçlara çıkmaması halinde uygulanacak cezalarda kulüplerin canı çok fena halde yanacak. Özellikle maçlara çıkılmaması halinde 24.madde çok açık bir şekilde o takımın önce puan silinmesine, daha sonra ise bir alt kümeye kadar düşürülme cezası açık olarak belirtilmiş.

İŞTE DİYARBAKIRSPOR'U BEKLEYEN   İLGİLİ MADDELER:

MADDE 22 – HÜKMEN YENİK SAYILMALAR
Hükmen yenik sayılmayı gerektiren durumlar aşağıdaki gibidir;
a) Müsabakanın ilan edildiği sahaya belirlenen saatte 9 (dokuz) kişiden az bir kadro ile çıkmak ya da müsabaka esnasında herhangi bir sebeple sahadaki futbolcu sayısının 6 (altı) kişiye inmesi (Bu durumda müsabakaya devam edilmez.),
b) Kulübe tescilli olmayan veya o sezon için vizesi yapılmamış futbolcu oynatılması,
c) Futbolcuların lisanslarının veya müsabaka isim listesinin hakeme ibraz edilmemesi sebebiyle müsabakanın oynanamaması,

MADDE 23 – HÜKMEN MAĞLUBİYET SÜRECİNDE UYGULANACAK USUL ve SONUÇLARI
(1) Bu talimatın 22. maddesinde yer alan “b”, “ç”, “d”, “ğ”, “h”, “j”, bentlerinde yazılı nedenlerden dolayı müsabakayı takip eden 5 (beş) gün içinde belgeleri ile birlikte itiraz edilebilir. Belgesi ibraz edilmeyen ve itiraz harcı yatırılmayan itirazlar incelenmez. Ayrıca, “e”, “f” ve “g” bentlerinde yazılı nedenlerin o kademe veya kategorideki müsabakaların sonuçları tescil edilinceye kadar herhangi bir usulle tespit edilmesi halinde 22. madde hükümleri uygulanır.
(2) Bu talimatın 20. maddesi kapsamında verilecek hükmen mağlubiyet kararlarını vermeye münhasıran TFF Yönetim Kurulu yetkilidir.

MADDE 24 - PUAN SİLİNMESİ, LİGDEN ÇIKARILMA ve ALT KÜMEYE İNDİRME
(1) Aşağıdaki hallerde puan tenzili yapılır, takım lig dışı bırakılır ve bir alt kümeye indirilir:
a) Bir lig devresinde müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar, puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları ve karşı takımın zararlarını karşılamak üzere TFF tarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır.
Bir lig devresinde ikinci defa müsabakaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber, bu takım ligden çıkarılarak bir alt lige düşürülür ve bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip gelmiş sayılırlar.
 

DİYARİNSESİ.ORG /  ÖZEL HABER