1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'dan Van'a destek
Diyarbakırspor'dan Van'a destek

Diyarbakırspor'dan Van'a destek

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor A.Ş, Bergama Belediyespor'la deplasmanda oynadığı maçta ırkçı saldırılara maruz kalan Van Büyükşehir Belediyespor'a destek verdi. Yeşil-Kırmızılı kulüp, Van ekibine yapılan saldırıları kınadı.

A+A-
'BASİT CEZALARLA GEÇİŞTİRİLMEMELİ'
Diyarbakırspor A.Ş'nin açıklamasında Bergama'da yaşanan olayların bölge takımlarının yıllardır maruz kaldığı ayrımcı ve ötekileştirici politikaların ürünü olduğu vurgulandı. Açıklamada,”Sporun amacı dostluk,barış ve kardeşliği pekiştirmektir. Irkçılığa kadar varan milliyetçi söylemler hiçbir şekilde sporun ruhu ve özü ile bağdaşmıyor. Üzülerek görmekteyiz ki siyasi emel,kin ve nefretlerini spor sahaları üzerinden hayata geçirmek isteyen  bazı çevreler yıllardır Doğu ve Güneydoğu takımlarını hedef almaktadır. Toplumu kamplara ayıran,bölen,ötekileştiren ve bölge halkımızın adalet dağıtmakla görevli kurumlara olan güvenini sarsan olaylarla ilgili devletin ilgili birimlerinin yeterli önlemleri almaması en az bu olaylar kadar düşündürücüdür. Van Büyükşehir Belediyespor'a yapılan çirkin saldırıları kınarken,dayanışma duygularımızı ifade ediyoruz. Dileğimiz bu olayların her zaman olduğu gibi sıradan tribün olayları kapsamına alınarak basit cezalarla geçiştirilmemesidir.” denildi.
 
"DOST VE KARDEŞ YENİ MALATYASPOR'A ŞAMPİYONLUK İÇİN BAŞARILAR DİLİYORUZ"
Diyarbakırspor'umuzun ezeli ve ebedi dostu olan dost ve kardeş kent Malatya'nın temsilcisi Yeni Malatyaspor, PTT 1.Lig özlemine son vermek üzere. Bu hafta sonu evinde yapacağı Keçiörengücü maçından en az 1 puanla ayrılması halinde şampiyonluğunu ilan edecek Malatya'nın başarısı bizi mutlu edecektir. Dersimspor ve Cizrespor'dan sonra Malatya'nın da şampiyon olması bölgemizin futbolda gelişmesine önemli katkılar sunacaktır.

HABERE YORUM KAT