1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'dan temsilciye sert tepki
Diyarbakırspor'dan temsilciye sert tepki

Diyarbakırspor'dan temsilciye sert tepki

Erzincan'daki ırkçı sloganları görmezden gelen TFF temsilcisinin raporu ile Diyarbakırspor, taraftarlarının kötü ve çirkin tezahürat yaptığı öne sürülerek PFDK'ya sevk edildi.

A+A-
TFF TEMSİLCİLERİ YİNE ŞAŞIRTMADI. IRKÇILIĞA PRİM, CENTİLMENCE DAVRANANA CEZA İSTEMİ.
 
DİYARBAKIRSPOR, KÖTÜ VE ÇİRKİN TEZAHÜRAT GEREKÇESİYLE CEZA KURULUNA SEVK EDİLDİ. BU KARARA SERT TEPKİ GÖSTEREN YÖNETİM, "PFDK KULÜBÜMÜZE CEZA VERİRSE TFF'YE OLAN İNANCIMIZ TAMAMEN BİTMİŞ OLACAK" DEDİ.
 
 Bu karar TFF'ye olan inancı bir kez daha sarstı. Yönetim, bu karara sert tepki gösterdi.
 
ERZİNCAN'DAKİ ÇİRKİNLİKLER GÖRMEZDEN GELİNDİ
TFF'nin bölge kulüplerine yönelik kıyımı devam ediyor. Bölge takımlarına özellikle kendi sahalarında oynadıkları maçlarda yaşanan en küçük olumsuzlukta bile ceza yağdıran ,bölge takımlarının deplasman maçlarında maruz kaldığı hakaretlere ceza vermeyerek  ise adeta prim veren TFF,bunu geçen hafta sonunda oynanan maçların ardında bir kez daha gösterdi. Erzincanlı taraftarların ırkçı sloganlar atarak Diyarbakırspor yedek kulübesine yabancı madde yağdırdığı, maç sonunda Diyarbakırsporlu taraftarlara saldırdığı olayları görmezden gelen TFF temsilcisi,centilmence tutumları ile dikkat çeken Diyarbakırsporlu taraftarların kötü ve çirkin tezahüratlarda bulunduğunu öne sürdü. 
IRKÇILIK BİR KEZ DAHA ÖDÜLLENDİRİLDİ
Temsilcinin iyi niyet ve tarafsızlıktan uzak raporu sonucunda Diyarbakırspor'un PFDK'ya sevk edilmesine karar verildi. Irkçı ve siyasi sloganlar ile maç içinde ve maç sonunda yaşanan olayların rapor edilmemesi üzerine Refahiyespor ise sadece kötü ve çirkin tezahüratlardan dolayı PFDK'ya sevk edilerek yapılan ırkçılık ve ayrımcılık bir kez daha TFF eliyle ödüllendirildi.
 
'DEMEK Kİ VİCDANLAR TAMAMEN KARARMIŞ'
Temsilci raporunu 'skandal ' olarak yorumlayan Diyarbakırspor yönetimi, sert bir açıklama yaparak PFDK'nın kulübe ceza vermesi halinde Futbol Federasyonu'na olan inanç ve güvenlerinin tamamen sarsılacağına dikkat çekti. Açıklamada,"Maçta yaşanan ırkçı sloganları, siyasi ve provokatif tezahüratları, yedek kulübümüze ve sahaya atılan yabancı maddeleri, maçtan sonra taraftarlarımıza yapılan çirkin saldırıları,kulüp başkanımızın yasal hakkı olan protokol tribününden saygısız ve kaba şekilde kaldırılmasını taraf ne hikmetse sadece TFF temsilcileri görememiş. Demek ki konu Diyarbakır ve Diyarbakırspor olunca vicdanlar kararıyor.
 
'CEZA VERİLİRSE TFF'YE İNANCIMIZ KALMAYACAK'
 Bu çirkinlikleri karşı gözünü kapatan,kalbini ve vicdanını karartan anlayışın maçtaki centilmenlikleri ve olgunlukları tribünde yer alan tarafsız spor adamları tarafından bile takdir edilen taraftarlarımızın kötü ve çirkin tezahüratta bulunduğunu öne sürerek rapor etmesi ve kulübümüzün bu yüzden PFDK'ya sevk edilmesi iki yüzlü, taraflı ve ayrımcı politikanın bir başka belgesidir. TFF ve kurulları bugüne kadar verdikleri kararlarda ve yaşanan haksızlıklar karşısında yaptığımız itirazlarda adil davranmayarak kendilerine karşı olan güvenimizi sarsmışlardır.   PFDK bu skandal rapora dayanarak kulübümüze ceza verirse TFF'ye olan inancımız tamamen yok olacaktır. Tarafsız ve adil oldukları konusunda bölge halkını ikna etme şansları kalmayacaktır." denildi.

HABERE YORUM KAT