1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'dan Sur ve Kayapınar'a ziyaret
Diyarbakırspor'dan Sur ve Kayapınar'a ziyaret

Diyarbakırspor'dan Sur ve Kayapınar'a ziyaret

Diyarbakırspor, 'Kent Yöneticileriyle Bütünleşme Projesi' kapsamında Sur ve Kayapınar Belediye Eşbaşkanları tarafından kabul edildi.

A+A-
SUR VE KAYAPINAR BELEDİYE EŞ BAŞKANLARI :'HALKIN TAKIMI DİYARBAKIRSPOR'A GEREKLİ DESTEĞİ VERECEĞİZ'
Ziyaretleri anlamlı bulan belediye eşbaşkanları,herkese ve her kesime eşit mesafede hareket etme düşüncesiyle hareket eden kulübe gerekli tüm desteği vereceklerini dile getirdiler.
 
ZİYARET VE MAÇLARA DAVET
Diyarbakırspor, Vali, Mustafa Cahit Kıraç ve Yenişehir Belediye Eşbaşkanı Selim Kurbanoğlu'ndan sonra bu kez de merkez ilçelerden Sur ve Kayapınar'ın belediye eşbaşkanlarını ziyaret etti. Ziyaretlerde Diyarbakırspor'un yeniden ayağa kalkması ve bunun için verilen mücadele dile getirilirken,halk desteğiyle göreve gelen yerel yönetimlerle istişareye önem verildiği ifade edilerek, başkanlar takımın 30 Ağustos Cumartesi günü Atatürk Stadı'nda Batman Petrolspor'la saat 16.00'da yapacağı sezon açılışı ile  sezon boyunca yapacağı maçlara ve etkinliklere davet edildi. Eşbaşkanlar da ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, kulübün herkese ve her kesime eşit mesafede olma anlayışına destek verip, kentin markası olan Diyarbakırspor'a her türlü desteği dile getirdiler.
 
ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDILAR
Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı, Teknik Direktör Fethi Çokkeser ve 5 futbolcudan oluşan heyet, sabah saatlerinde Sur Belediyesi'ni ziyaret etti. Heyeti kapıda karşılayan ve yakın ilgi gösteren Belediye Eşbaşkanları Seyit Narin ve Fatma Şık Barut, kulübün çalışmaları ve takımın hedefleri hakkında bilgi aldı. Sporcu ve sporsever bir kimliği olan Eşbaşkan Seyit Narin, sadece Diyarbakır için değil tüm bölge için önemli bir değer olan Diyarbakırspor'un yeniden canlanmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. 
 
'ÇALIŞMALARI HEYECANLA TAKİP EDİYORUZ'
Narin,”İmkanları kısıtlı olan bir belediyeyiz. Buna rağmen spor için önemli projelerimiz var. Eski Diyarbakırspor kulüp binasının olduğu alanı kum futbolu ve kum voleybolunun oynanabileceği çok amaçlı devasa bir tesis haline getirmek istiyoruz. Diyarbakırspor'un çalışmalarını heyecanla takip ediyoruz. Bu kadar yatırım yapan Feyzi beyi tebrik ediyoruz.  Yerel yönetimler halkın özgücüdür ve spor kulüpleriyle dayanışma halinde olması önemlidir. Bizler de bundan sonraki süreçte Diyarbakırspor için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Diyarbakır halkını takıma sahip çıkmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.
 
YAPICI :'KİMSENİN GÜDÜMÜNDE DEĞİLİZ'
Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı, kulüp olarak hiç kimsenin güdümünde olmadıklarını belirterek, ayrım yapmaksızın tüm kurumlara ve kent bileşenlerine gideceklerini söyledi. Yapıcı,”Bizim kimseye karşı bir önyargımız ve kimseyle menfi bağımız yok. Başkanımız Feyzi İlhanlı, hiçbir menfaat gözetmeksizin bu yatırımları Diyarbakır ve Diyarbakırspor aşkıyla yapıyor. Bizden istediği şey herkese ve her kesime eşit mesafede olmamız, siyaset üstü davranmamızdır. Ziyaretlerimiz nezaket amaçlıdır. Bir şeyler beklemek ve istemek adına bunları yapmıyoruz. Tüm kent bileşenlerine gideceğiz. Bu kurumların başında halkın tercihleriyle seçilen ve halkın kurumları olan belediyeler var. Hepsini maçlarımıza,etkinliklerimize ve kulübümüze bekliyoruz.” dedi.
 
ÇOKKESER :'İLGİ BİZİ MUTLU ETTİ'
Teknik Direktör Fethi Çokkeser ise şu ana kadar ziyaret ettikleri tüm kurumlarda büyük ilgiyle karşılandıklarını belirterek,Diyarbakırspor'u eski günlerine döndürmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Çokkeser,”Gerek valimiz gerekse belediye başkanlarımız büyük ilgiyle karşıladı. Efsane Diyarbakırspor inşallah eski günlerine dönecek. Başta başkanımız Feyzi İlhanlı olmak üzere hepimiz bunun için çalışıyoruz. Diyarbakırspor'un misyonu sadece sportif değil. Halkla ve halkın kurumlarıyla bütünleşme şart. Bunun sinyallerini bu ziyaretlerde gördük.” İfadelerini kullandı.
Ziyaretin sonunda Sur Belediye Eşbaşkanları Seyit Narin ve Fatma Şık Bartut'a üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu 21 numaralı Diyarbakırspor formaları hediye edildi.
 
AYDIN :'DİYARBAKIRSPOR ÖZÜNE DÖNÜYOR'
Diyarbakırspor heyeti daha sonra Kayapınar Belediyesi'ni ziyaret etti.  Kayapınar Belediye Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın, Diyarbakırspor'un kent ve bölge için bir marka olduğunu ancak yıllarca devketçi politikalarla yönetilerek halkla koparıldığını söyledi. Feyzi İlhanlı ve ekibinin, Diyarbakırspor markasını siyasi hesaplardan, devlet eksenli politikalardan arındırarak halka kazandırmaya çalıştığını belirten Aydın,”Kentimizin tanımında büyük bir iş yapıyorsunuz. Belediye olarak kapımız ve kalbimiz size her zaman size açıktır. İktidarlar futbolu kendi çıkar ve politikalarını yaşama geçirmek kullanılmıştır. Gerçek anlamda spor halkların bir araya gelme ve dayanışma kültürü geliştirmek aracı olarak kullanılması gerek. Halktan kapan her hareket başarısızlığa mahkûmdur. 
 
'GELECEK İÇİN İSTİŞARE YAPACAĞIZ'
 Maalesef Diyarbakırspor bir dönem böyle kullanıldı. Şimdi atılan adımları ve yapılan çalışmaları görüyoruz ki Diyarbakırspor özüne dönüyor. Emin olun bu değişim Diyarbakırspor'u hak ettiği yere getşrecek. Diyarbakır'ın gelişimi ve tanıtılmasında yerel yönetimler ve spor takımları ortak hareket etmesi gerek. Bu anlamıyla belediye olarak her zaman sizlerle birlikte olacağız.  En kısa zamanda bu iş için büyük yatırım yapan Feyzi beyle istişara yaparak önemli çalışmaları beraber hayata geçirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
'MAÇLARDA GÖRMEK İSTİYORUZ'
Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı, Başkan Aydın'ın ilgisinden çok etkilendiklerini ifade ederek,”Sizi dinleyince gelecek adına umutlandım.Bizler bugün varız, yarın yokuz. Önemli olan doğru adımlar atarak Diyarbakırspor'u halkla bütünleştirmek. Bu kapsamda sizlerden en azından manevi destek bekliyoruz. Bunun ışıklarını da gördük.” dedi.
En kısa zamanda kulübü ziyaret edeceğini açıklayan Başkan Aydın'a teşekkür eden Teknik Direktör Fethi Çokkeser ise kentteki tüm kurum ve kuruluşları,belediye başkanlarını maçlarda görmek istediklerini anlattı. Çokkeser,”Mehmet Ali başkanın sporla bu kadar ilgili ve bilgili olması bizi mutlu etti. Zevkle ve heyecanla dinledik. En kısa zamanda kulübe bekliyoruz,tribünlerde görmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.
 
EŞBAŞKAN AYDIN'DAN PLAKET
Ziyaretin sonunda  Eşbaşkan  Mehmet Ali Aydın  ve  ziyarette hazır bulunmayan diğer Eşbaşkan Fatma Arşimet'e verilmek üzere  isimlerinin yazılı olduğu 21 numaralı formalar hediye edildi.
Eşbaşkan Aydın da kentte yapılan hizmetlerden dolayı Kulüp Başkanı Feyzi İlhanlı'ya verilmek üzere plaket verdi. Plaketi İhsan Yapıcı teslim aldı.
 
diyarbak¦-rspor-a.+s-k-p¦-nar-bel--ziyaret-(3).jpg
 
dsc_0162.jpg
 

HABERE YORUM KAT