1. HABERLER

  2. ÇÖPLÜK

  3. Diyarbakırspor'dan Şengal'e 1 tır gıda yardımı
Diyarbakırspor'dan Şengal'e 1 tır gıda yardımı

Diyarbakırspor'dan Şengal'e 1 tır gıda yardımı

DİYARİNSESİ.ORG - Spor Toto 3.Lig 2.Grup'ta yer alan Diyarbakırspor, IŞİD terör örgütünün saldırılarından kaçarak Diyarbakır'a sığınan Şengal halkına 1 tır dolusu gıda yardımında bulundu.

A+A-
DİYARBAKIRSPOR'DAN ŞENGAL HALKINA 1 TIR DOLUSU GIDA YARDIMI
 
Yardımlar, Şengal halkının konakladığı kampın yönetimine teslim edildi.
 
DİYARBAKIR'DAKİ KAMPA TESLİM EDİLDİ
Daha önce Rojava ve Şengal halkına çeşitli şekillerde gıda ve insani yardımlarda bulunarak takdir kazanan Diyarbakırspor, terör örgütü IŞİD'i katliamlarından kaçan mağdur insanlara yönelik sosyal yardımları sürdürüyor. Kulüp başkanı Feyzi İlhanlı tarafından yapılan yardımlarda bir kez daha Şengal halkına dayanışma eli uzatıldı. İlhanlı'nın finanse ettiği 1 tır dolusu gıda yardımı Diyarbakır'da bulunan Şengal halkına ulaştırılmak üzere kamp koordinasyon merkezine teslim edildi. 
 
'AMACIMIZ ACILARA ORTAK OLMAKTIR'
Diyarbakırspor'dan yapılan açıklamada,IŞİD terörü nedeniyle yurtlarından olan, yakınlarını ve mallarını kaybeden halkların yaşadığı acıları paylaşmak adına bu yardımların yapıldığı ifade edildi.
 
Açıklamada,”Savunmasız insanları katleden, halkların topraklarına ve yurtlarına göz dikerek saldırılar düzenleyen IŞİD çetelerini ve bu çeteleri destekleyen uluslar arası güçleri bir kez daha lanetliyoruz.
 
Başkanımız ve kulübümüz daha önce olduğu gibi bir kez daha bu halklara insani ve gıda yardımları anlamında dayanışma eli uzatarak 1 tır dolusu gıda yardımında bulunmuştur. İmkanlarımız ölçüsünde yardımlarımız devam edecektir. Tüm halkımızı bu halklar için açılan kampanyalara destek olmaya davet ediyoruz.” denildi.

HABERE YORUM KAT