1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'dan korsan sitelere savaş
Diyarbakırspor'dan korsan sitelere savaş

Diyarbakırspor'dan korsan sitelere savaş

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor, kulübün izni olmadan açılan ve yasalara göre suç teşkil eden internet siteleri ve sosyal paylaşım sitelerine karşı hukuk savaşı başlatıyor.

A+A-
DİYARBAKIRSPOR'DAN KORSAN SİTELERE SAVAŞ
Diyarbakırspor, kulübün izni olmadan açılan ve yasalara göre suç teşkil eden internet siteleri ve sosyal paylaşım sitelerine karşı hukuk savaşı başlatıyor.
Kulüpten yapılan açıklamada,bu siteler hakkında yasal yollara başvurulacağı kaydedildi. Açıklamada,”Diyarbakırspor adına kulübümüzden izin almadan ve yasalara aykırı şekilde çeşitli internet siteleri ve sosyal paylaşım siteleri açıldığını gözlemlemekteyiz. Bunların içinde kulübümüz adına tescilli olan isimleri kullanarak sitemizdeki bilgi ve resimleri olduğu gibi kullananlar bile var. Söz konusu  site ve sosyal paylaşım sayfalarını açarak Diyarbakırspor markası üzerinde haksız kazanç ve nüfüz elde etmeyi amaçlayan kişileri uyarıyoruz. Kulübümüz bundan sonra yasal olarak tescilli şekilde kullanım hakkı bizde olan ve bizden izin almadan kullanılmasının yasak olduğu bu gibi çalışmalarda bulunanlar hakkında yasal yollara başvuracaktır. “denildi.
'Bu siteleri dikkate almayın'
 
Taraftarlardan bu gibi site ve sosyal paylaşım ağlarına itibar edilmemesi de istendi. Açıklamada,”Bu gibi site ve sosyal paylaşım ağlarını kullanarak taraftarlarımızı ve halkımızı yanlış bilgilendiren kişilere karşı halkımızı ve taraftarlarımızı da uyararak resmi sitemiz ve facebook sayfamızda yer almayan açıklama ve bilgilendirmeleri dikkate almamalarını rica ediyoruz. Kulübümüzün resmi facebook ve internet sitesi dışında yapılan açıklama ve bilgilendirmeler bu paylaşım sahiplerini ilgilendirip, kulübümüzü hiçbir şekilde bağlamamaktadır.”ifadelerine yer verildi.
 

HABERE YORUM KAT