1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'dan eşbaşkanlara ziyaret
Diyarbakırspor'dan eşbaşkanlara ziyaret

Diyarbakırspor'dan eşbaşkanlara ziyaret

Diyarbakırspor yönetimi, teknik heyeti ve futbolcuları Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş başkanları Fırat Anlı ve Gültan Kışanak tarafında kabul edildi.

A+A-
Oldukça sıcak ve samimi bir havada geçen ziyarette önemli mesajlar veren Eş başkan Fırat Anlı, kentin değeri olan Diyarbakırspor'a her kesimin destek olması gerektiğini ifade ederek, ”Geçen sezon yarım bıraktığınız işi bu sezon tamamlayarak şampiyon olacağınıza inanıyoruz.” dedi.
 
YOĞUNLUKTAN DOLAYI GECİKEN ZİYARET
 
Diyarbakırspor, 'Kent Bileşenleriyle Bütünleşme ' projesi kapsamında daha önce valilik, merkez ilçe ve Silvan belediyeleri ile bazı sivil toplum örgütlerini ziyaret etmişti. Eş başkanlar Fırat Anlı ve Gültan Kışanak'ın yoğun programları nedeniyle daha önce gerçekleşmeyen Büyükşehir Belediyesi ziyareti ise bugün gerçekleştirildi. Yöneticiler, teknik heyet ve futbolculardan oluşan heyet spora olan yakınlığı ile bilinen Büyükşehir Belediye Eş başkanı Fırat Anlı tarafından karşılandı. Konuklarıyla yakından ilgilenen Anlı, Şengal ve Rojava'da yaşanan insanlık dramlarının getirdiği yoğunluktan dolayı maçlara gelememesine rağmen takımın ligdeki durumunu yakından takip ettiğini ifade eti.
 
ANLI'TÜM KULÜPLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ'
 
Anlı, ”Takımımızın geçen sezon final kaybetmesine çok üzüldük. Ama futbolda bunlar var. Koyduğunuz hedeflere her zaman ulaşamayabilirsiniz. Önemli olan kaybettikten sonra da soğukkanlı olarak yeniden başarmak için mücadele etmektir. Lig içinde puan kayıpları olacak. Lig sonunda şampiyon olarak geçen sezon yarım bıraktığınız işi tamamlayacağınıza inanıyoruz. Acılı bir süreçten geçiyoruz. Bundan dolayı maçlara gelemedik ama bundan sonra maçlara geleceğiz. Fırsat buldukça deplasmanlarda da destek vermeyi planlıyoruz. Büyükşehir Belediyespor isim değişikliğine gitti.
 
Bundan sonra kendi ayaklarının üzerinde durarak belediyeden bağımsız olmasını istiyoruz. Kulüplerimize eşit mesafedeyiz. Diyarbakırspor da Amedspor da kentimizin değeridir. Tüm kulüplerimize sahip çıkacağız. Kentimizde ciddi oranlarda genç nüfus var. Bunu sporda değerlendirmeliyiz. Diyarbakırspor'a her kesimin destek olması lazım. Şu ana kadar yapılan çalışmaları ve verilen mücadeleyi anlamlı buluyoruz.” dedi.
 
'PARA İSTEME AMAÇLI ZİYARETLERİN DEVRİ KAPANDI'
 
Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı, ”Eskiden belediyeler ziyaret edilse 'eyvah yine para isteyecekler' deniliyordu. Çok şükür bu imajdan kurtulduk. Kimseden para istemedik ve bundan sonra da istemeyiz. Belediye başkanlarını maçlarda görmeyi ve kent gençliğine gerekli olan tesisleşmeye önem verilmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Diyarbakırspor Azrailler Grubu Başkanı Ramazan Tugay'ın da katıldığı ziyarette Taraftarlardan Sorumlu Asbaşkan Şeyhmus Şenyiğit de Diyarbakırspor'un devlet takımı imajından kurtularak halka mal olduğunu ifade ederek,”Halk kendi oylarıyla seçilen belediye başkanlarını maçlarda görmek ve kulübe her alanda destek olmalarını istiyor.” dedi.
 
ANLI KIŞANAK'A FORMA HEDİYE EDİLDİ
 
Daha sonra Eş başkan Anlı ve Diyarbakırspor heyeti, diğer Eş başkan Gültan Kışanak'ı ziyaret etti. Anlı ve Kışanak'a isimlerinin yazılı olduğu 21 numaralı Diyarbakırspor formaları hediye edildi.
 
Anlı ve Kışanak'a çiçek veren Diyarbakırspor heyeti hatıra resmi çektirirken, spora olan tutkusunu halı saha maçları oynayarak devam ettiren Anlı, ”Bundan sonra her halde forma sorunum olmaz. Diyarbakırspor formasıyla oynamak apayrı bir motivasyon kaynağı olacak” diyerek espri yaptı. Hediye edilen formayı görünce konuklarla şakalaşan Gültan Kışanak'ın “Spor işini Fırat başkana bırakmıştık demiştik galiba beni de salona voleybol oynamaya davet ediyorsunuz” ifadeleri kullanması kahkahalara yol açtı.
 
Kışanak, fırsat buldukça takımın maçlarını izlemeye geleceğini söyledi.Diyarbakırspor Teknik Direktör Fethi Çokkeser ve kaptan Erhan Kurt da gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederek, Anlı ve Kışanak'ı maçlara davet etti.

HABERE YORUM KAT