1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'dan Anlı'ya teşekkür
Diyarbakırspor'dan Anlı'ya teşekkür

Diyarbakırspor'dan Anlı'ya teşekkür

DİYARBAKIR- Diyarbakırspor, kentin bütününü kapsayacak bir anlayışla hareket ederek Diyarbakırspor'a da sahip çıkacaklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Fırat Anlı'ya teşekkür etti.

A+A-
Anlı'nın açıklamalarının 'özlem duyulan' sözler olduğu belirtilen açıklamada, Anlı'nın Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı olmasının kent için avantaj olduğu kaydedildi.
 
Açıklamada, “Duruşu ve yaklaşımı nedeniyle sadece kendi partisinin tabanı değil, tüm kesimler tarafından sevilen Anlı, kent milliyetçisi olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Sporun içinde gelmesi, sporu sevmesi ve spora ayrı önem vermesi de ayrı bir avantajdır. Diyarbakırspor'a sahip çıkacaklarını beyan etmesini, kentin tamamını kucaklayacaklarını ifade etmesini memnuniyetle karşıladık. Sözü bizim için senet olan Anlı'nın bunları yerine getireceğinden endişemiz yoktur. Kenti kucaklayan açıklamalarıyla taraftarlarımızın da takdirini kazanan Anlı'ya teşekkür ediyoruz. Kendisini ve tüm belediye başkanlarımızı yeni sezonda maçlarımızda görmek istiyoruz” denildi.
 
Diyarbakırspor'un belli bir zümrenin değil tüm kentin ortak değeri olduğu ifade edilen açıklamada, tüm siyasi yapılara eşit mesafede olma anlayışının bundan sonra da devam ettirileceği vurgulandı.
 
Açıklamada, "Diyarbakırspor elitlerin değil mazlumların takımıdır. Diyarbakırspor, ezilen halkın ve kesimlerin kendisini ifade ettiği ortak değeridir. Yıllarca acılar yaşayan, ekonomik açıdan geri bırakılan ve sosyal travmaların yaşandığı bölgenin gerçekliğinden uzak olamayız. Tüm bunları dikkate alıp ona göre duruş sergilemekle beraber tüm siyasi yapılara ve gruplara eşit mesafede olma duruşumuzu sürdüreceğiz. Uzlaşmacı kimlikleri olan Vali Mustafa Cahit Kıraç ve Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Fırat Anlı'nın kenti yönetiyor olmalarının avantajıyla kentimizin ve kulübümüzün sporda hak ettiği yere geleceğine inanıyoruz." ifadelerine yer verildi.
 
(HA-YRT-DG-S)

HABERE YORUM KAT