1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'dan 'Amatöre Düşüremezler" İddiası
Diyarbakırspor'dan 'Amatöre Düşüremezler" İddiası

Diyarbakırspor'dan 'Amatöre Düşüremezler" İddiası

Spor Toto 3'üncü Lig 3'üncü Grup'ta 2 deplasman maçına çıkmayan Diyarbakırspor'un amatör kümeye düşürülmemesi gerektiği iddia edildi.

A+A-

Diyarbakırsporlu futbolcular, bugün kulüp binasında bir araya geldiler, sorunlarını anlattılar. Takımın gönüllü antrenörü Aytekin Yıldırım, ligde bu hafta sahalarında Arsinspor ile oynayacakları maça çıkmak istediklerini belirterek şunları söyledi:

"İki lig maçımıza çıkamadık. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu'nun, "Puan silinmesi, ligden çıkarılma ve alt kümeye indirme" başlıklı 24'üncü madde a bendine göre, bir lig devresinde 2 müsabakaya çıkmayan takım ligden ihraç ediliyor. Ancak, biz her iki devrede birer maç sahaya çıkamadık. Yani bir lig devresinde 2 maça çıkmama gibi bir durum ortada yok. Bu bakımdan ligden ihraç edileceğimizi düşünmüyor ve bu bakımdan federasyonun kararını bekliyoruz. İhraç edilmezsek kalan 8 maçımıza da çıkmaya çalışacağız. Ayrıca Diyarbakır, Diyarbakırsporsuz olamaz."

Takım kaptanı Ali Yıldırım ise Kocaeli'ne gitmeleri için Diyarbakırlı işadamı Aziz Özkılıç'ın kendilerine verdiği 5000 lirayla otobüs kiraladıklarını belirtirken şöyle konuştu:

"Ancak, yolda yemek için gereken 2000 lirayı bulamadık. Aklımıza gelen hemen bütün işadamlarını aradık, bir sonuç alamadık. Ligin 7'inci haftasında da Maltepe deplasmanına aynı gerekçeyle gidememiştik. Keşke imkanlarımız olsa da maçlarımıza çıkmaya devam etseydik. Ligden ihraç edilmek istemiyoruz."

HABERE YORUM KAT