1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'daki ekonomik sıkıntı
Diyarbakırspor'daki ekonomik sıkıntı

Diyarbakırspor'daki ekonomik sıkıntı

''Kayyum'' ataması beklenen yeşil kırmızılı kulüp, yol masrafları için 12 bin lira bulamazsa Maltepespor deplasmanına gidemeyecek -Kulüp Muhasebe Müdürü Marsil: -''Maltepespor ile yapacağımız maça ekonomik nedenlerden dolayı gidemeyeceğiz''

A+A-

Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta mücadele eden Diyarbakırspor, yol masrafları için 12 bin lira bulamazsa Maltepespor deplasmanına gidemeyecek.Dernekler İl Müdürlüğü'nün, yönetime ''kayyum'' ataması yapılması için mahkemeye yaptığı başvurunun sonucu beklenirken, yeşil kırmızılı ekipte maddi sıkıntı giderek derinleşiyor.

Diyarbakırspor Muhasebe Müdürü İsmet Marsil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kulüpte yönetimin olmaması nedeniyle ciddi bir sıkıntının yaşandığını belirtti.Kulüben sıkıntılarının giderilmesi için yaptıkları bütün görüşmelerin olumsuz sonuçlandığını kaydeden Marsil, şunları söyledi:

''Maltepespor ile yapacağımız maça ekonomik nedenlerden dolayı gidemeyeceğiz. Diyarbakır ve İstanbul'da görüştüğümüz bazı kişilerden netice alamadık. Herhangi bir destek bulamadık. Görüştüğümüz herkesin, 'Aman Diyarbakırspor'dan uzak duralım' gibi bir yaklaşımları mevcut. İstanbul'da Maltepespor deplasmanına gidip gelmemizin maliyeti 12 bin lira. Çünkü iki gece konaklama yapmamız lazım. Bu parayı bulamadığımız için gidemiyoruz. Şuanda 'kayyum' ataması da yapılmadığı için yönetici bulunmuyor. Bu da bizim için handikaptır.''
    
  -Futbolculara iki öğün yemek-
 

Kulübün ihtiyaçlarını kendi imkanlarıyla temin etmeye çalıştıklarını anlatan Marsil, ''Sporcularımız ve çalışanlarımızın kulübün yeni bir idari yapıya kavuşması yönünde beklentisi var. Kulübün günlük ihtiyaçlarını bir yerlerden borç ederek veya rica ederek temin ediyoruz. Futbolcularımıza sabah kahvaltısı ve bir öğün yemek verebiliyoruz'' diye konuştu.
    

Muhabir: İbrahim Yakut-İsmail Ersan

HABERE YORUM KAT