1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'da yapısal değişikliğe adım
Diyarbakırspor'da yapısal değişikliğe adım

Diyarbakırspor'da yapısal değişikliğe adım

Diyarbakırspor AŞ'de yeni yapılanmanın bu sezon öncesi hayata geçirileceği öğrenildi.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK

Geçtiğimiz yıl borçlarından dolayı kapanan eski Diyarbakırspor'un yerine liglerde yer alan ve kenti temsil eden Diyarbakırspor AŞ takımını halka ve kitlelere yaymak için yeni kapsamlı bir yapılanmaya doğru çalışmaların yapıldığı kaydedildi.

Diyarinsesi.org spor servisinin derlediği bilgilere göre geçtiğimiz yıl ilk kez yer aldığı proffesyonel liglerde ilk yılı olmasına rağmen kıl payı şampiyonluğu kaçıran Diyarbakırspor AŞ'de yeni bir yönetimsel yapılanma için çalışmalar yapılıyor.

Kulübün tüm yükünü tek başına çeken ve verdiği paraları kulübe hibe eden bir anlayışın hakim olduğu Diyarbakırspor AŞ'de tüm yükü tek başına üstlenen Başkan Fevzi İlhanlı kulübü bu sezon ilk kez kongre ve delegasyonun hakim olacağı, halka dönük bir takım yapılanmaya gidileceği planlanlanıyor.

YÖNETİCİLİĞİN BİR BEDELİ OLACAK

Bu amaçla ilk etapta delegasyon esaslı ve kongre sistemli  bir yapıya geçilecek. Kulüpte yönetici olmak için bazı kriterlerin getirileceği öğrenilen Diyarbakırspor AŞ'de hiç bir yönetici kulübü borçlandıramayacak verilen hiç bir para borç yazılamayacak. Ayrıca kulüpte delegeliği bulunmayan hiç kimseye yöneticilik dahi yaptıralamayacağı tarihi kararlar alınacağı, bunun dışında kulübün Şirket yapısının korunarak sadece idari anlamda dernek ve delegasyon sisteminin benimseyeceği, delege olmak içinde belli kriterlerleri aranacağı gelen bilgielre arasında.

HABERE YORUM KAT