1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'da Transferde Son durum.
Diyarbakırspor'da Transferde Son durum.

Diyarbakırspor'da Transferde Son durum.

Transferin en sessiz takımı olarak dikkat çeken Diyarbakırspor,bir hafta içerisinde dış transferde 5 futbolcuya imza attırdı,2'siyle de anlaşmaya vardı.

A+A-

Sivassporlu 4 futbolcuyla anlaşma koşulları yüzünden mutabakata varılamazken,yeni hedefte Ümit Tütünci Birdal var.

GEÇ BAŞLADI AMA AÇIĞI KAPATIYOR-

 Geçen sezonun bitmesinden sonra,maddi sorunlar ve kulüp içerisindeki belirsizlikten dolayı yaklaşık 2 ay transferde adım atamayarak taraftarlarını karamsarlığa iten Diyarbakırspor,deyim yerindeyse transferde patlama yaptı. Bir hafta içerisinde sırasıyla Gaziantep B.B'nin Diyarbakırlı sağbeki Yertek Evren Başaran,Malatyaspor'un sağ kanat oyuncusu Mahmut Acar,geçen sezon Orduspor'da kiralık oynayan ve bonservisi A.Sebatspor'dan alınan orta saha oyuncusu Emre Aygün,DÇ Karabükspor'un hücüm oyuncusu Mutlu Kızıltan ve geçen sezon Giresunspord'da kiralık oynayan Fenerbahçe'nin orta sahadaki genç ve milli oyuncusu Mithat Yaşar'ı renklerine bağladı. Bu oyunculardan Mithat'la 3 yıllık,diğerleriyle ise 2'şer yıllık sözleşme imzalanması ayrıca sevindirdi.

-İÇ TRANSFERDE HÜSEYİN-ERCAN KALDI-

 Diyarbakırspor,iç transferde ise sözleşmesi sona eren geçen sezonun başarılı isimlerinden Hüseyin Kartal ve Ercan Agaçe'yi bırakmayarak bu oyuncularla 2'şer yıllık sözleşme imzaladı. Takımda kalması istenen Çağatay'la da anlaşma sağlandığı,bu oyuncunun da yarın başlayacak kamp çalışmalarına katılarak sözleşme imzalayacağı ifade edildi.

 Dış transferde kesin anlaşma sağlanan Musa Kuş'un da yarın Kocaeli Kartepe'de başlayacak kampa katılacağı bildirilirken,yeni hedef Ümit Tütünci ve Coşkun Birdal. Geçen sezon Orduspor'da başarılı bir sezon geçiren ve halen Gençlerbirliği ile kampta olan Ümit'in transferi için genel menajer İsmet Yılmaz büyük çaba harcarken,Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'la bonservis konusunda anlaşma sağlanan bu oyuncunun önümüzdeki günlerde kampa katılma ihtimali yüksek gösteriliyor.

--SİVASLILARIN TRANSFERİNDE SORUN-

 Diyarbakırspor,Sivasspor'un kolaylık sağlama sözü verdiği 4 futbolcuyla ise dünkü görüşmelerde sorun yaşadı. Mahmut Hanefi Erdoğdu teyzesi rahatsızlandığı için Diyarbakır'a gelmezken,menajerleriyle beraber gelen Ömer Kaplan,Murat Yılmaz ve Aytaç Ak Ali Gaffar Okkan Tesisleri'nde yöneticilerle pazarlığa girdi. Telefonla görüşülen Mahmut Hanefi bonservisiyle gelmeyi kabul ederken,sözleşmenin 1 yıllık olmasını istedi. Diyarbakırsporlu yöneticiler bu oyuncu için 2 yıllda ısrar edince anlaşma sağlanamadı. Diğer oyuncularla ise parasal konularda anlaşma sağlanmasına rağmen oyuncuların kiralık oynama isteğinden dolayı sorun çıktı. Geceyi Diyarbakır'da geçiren oyuncular ve menajerleriyle görüşmelerin devam ettiği,tarafların uzlaşması halinde bugün sözleşme imzalanacağı,aksi takdirde bu defterin kapanacağı kaydedildi.