1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'da kayyum krizi yaşanıyor
Diyarbakırspor'da kayyum krizi yaşanıyor

Diyarbakırspor'da kayyum krizi yaşanıyor

Bu sezon Bölgesel amatör liglerde mücadele verecek olan Diyarbakırspor'da sorunlar bitmiyor.

A+A-

2 Milyonluk koca kentin kaderine terkettiği, son 4 sezonda küme düşme rekoru kıran Yeşil-Kırmızılı kulübün taraftarları, Bay kayyuma ateş püskürdüler.

Daha önce 2 kez kayyumluğu bırakmasına rağmen, kararsız ve tutarsız kalarak istifalarını geri çeken, Bay kayyum bu kezde sözleşmeli futbolcuları bedelsiz bırakmaya başladı. 

KAYYUM DERHAL GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMALIDIR

Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay, yaptığı açıklamada, mevcut kayyumun tutarsızlıkları nedeniyle soluğu mahkemede aldı. Kulübün başındaki kayyumun futbolcuları bedelsiz olarak serbest bıraktığını, bu kişinin kulübü yok etmeye çalıştığını ifade eden Tugay şunları söyledi: "Kulübe kayyum mu atanmış, yoksa resmen kapatmaya mı gelmiş anlamadık..Yaptığı saçma sapan icraatlar bardağı taşırmıştır. Kayyum olacak zat, önce görevi bıraktı, biz taraftarlar talip olduk. Bir çok oyuncuyu kulübe kazandırmak için 10 gün çalıştım. Teminat sorununu dahi çözmüşmüş, ben bırakınca işadamı teminatı vermekten vazgeçti. Teknik ekibi de çözmüştük. Hooop birden tekrar ortaya çıktı, "ben istifadan vazgeçtim, göreve devam ediyorum" dedi. Böylesine dengesiz, tutarsız birinin bu kulübü temsil etmesine imkan yoktur. Şimdi de kulübün elinde olan sporcuları, bedava bıraktığını görüyoruz.  Bu kulüp kimsenin babasının çiftliği değildir. Kulübe delege dahi olmayan,  hiç bir faydası olmayan böyle bir insanın Diyarbakırsporun başında 1 dakika bile durması, mümkün değildir. Ben iyi niyetine aldanarak geri çekildim. İsveçten bir işadamı, dedi, en kötü şartlarda kendisinin liste yapacağını ifade etmişti.Bizde buyur gel yap dedik Sonra gördük ki söylediklerinin tümü yalan, uydurma. Eğer bırakmasaydım, bu defa, "bak aday vardı bunlar engel oldu" demesinler diye geri çekilmiştik. Bunları bizzat bu zatı muhteremi atayan sayın Mahkeme hakiminede ifade ettim. Kulübü batağa sürüklediğini, tutarsızlıkları nedeniyle kimsenin güvenmediği, ciddiye dahi almadığı bu kişi derhal görevden alınmalıdır. Bu durumu önümüzdeki hafta içi sayın Valimize de giderek bizzat ifade edeceğim"

KONGREDE ADAYLARI BEKLEYECEĞİZ

Temmuz 6-13 tarihlerinde kongre olacak. Biz kulübe birilerinin sahip çıkmasını, özellikle valiliğin bu işte etkin rol almasını arzu ediyoruz. Kongrede talipli çıkmazsa, biz taraftarlar kendi kulübümüze sahip çıkarız. Çalışmalarımızı buna göre ayarlıyoruz, amacımız Diyarbakırsporu yaşatmak ve ayağa kaldırmaktır. Herkes şunu bilsinki Diyarbakırspor taraftarları bu kulübün kapatılmasına asla izin vermeyecektir. Kafasına göre bu kulübü kullanarak, başka emeller peşinde olanların yakasına yapışmasını da biliriz. Kimse bizleri sokağa dökmesin." dedi.

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT

1 Yorum