1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'da isim davası
Diyarbakırspor'da isim davası

Diyarbakırspor'da isim davası

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor'un isminin geri verildiği haberlerine yalanlama

A+A-
Eski Diyarbakırspor'un adının Yıldız 21 Gençlikspor olarak değiştirilerek Diyarbakırspor isminin Yeni Diyarbakırspor'a verilmesine ilişkin açılan davada kulübün isminin geri verilmesi yönünde karar çıktığı yönünde sosyal medyada yapılan yayınların gerçek dışı olduğu ortaya çıktı. Abdülkadir Duran'ın açtığı dava 14 Ocak'ta görülecek. 
 
 
2 YIL ÖNCE İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI
 
Amatör lige kadar düşerek kapanma noktasına gelen Diyarbakırspor'un isminin yaşatılması amacıyla 2 yıl önce genel kurul yapılarak eski Diyarbakırspor'un adı Yıldız 21 Gençlikspor olarak değiştirilmiş, Diyarbakırspor ismi de Yeni Diyarbakırspor'a verilmişti. Dernekler İl Müdürlüğü'nün bu kararı onaylamasından sonra İçişleri Bakanlığı da kararı onaylamıştı. Genel kurul kararının üsülsüz olduğunu iddia eden Diyarbakırspor eski kayyum başkanı ve şimdiki Yıldız 21 Gençlikspor'un başkanı Abdülkadir Duran, ismin Yeni Diyarbakırspor'dan alınarak kendilerine verilmesi için dava açmıştı.
 
 
 
DURAN 'DAVAYI KAZANDIK' DEDİ, KAMUOYU TEPKİ GÖSTERDİ
 
Açılan davaya ilişkin duruşmanın 14 Ocak'ta yapılacağı bildirildi. Abdülkadir Duran'ın sosyal medyada davayı kazanarak ismi geri aldıklarını açıklaması davayı etkilemeye ve kamuoyunu yanıltmaya  yönelik girişim olarak değerlendirildi. Taraftarlar, Duran'ın tutumunu eleştirerek yargıyı göreve çağırdı. Diyarbakırspor ismi profesyonel ligde yaşatılıyorken,bunu  engellemeye ve kulübü bu tür polemiklerle kaosa sürüklenin kabul edilemez olduğunu dile getirdiler.
 
Dernekler İl Müdürlüğü kaynakları da kesinleşen bir karar olmadığını ifade ederek, mahkemenin kendilerinden belge istediğini dile getirdi.
 
 
DERNEKLER MÜDÜRLÜĞÜ :”MAHKEME SADECE BELGE İSTEDİ'
 
Duran'ın duruşması bile yapılmayan bir dava hakkında sosyal medyada davayı kazandıklarına ilişkin paylaşımlar yapmasının doğru olmadığını ifade eden müdürlük kaynakları,”Bu gibi paylaşımlarla kafa karışıklığı yapılıyor. Bunu doğru bulmuyoruz. Mahkemeler tüm davalar için ilgili kurumlardan belge ister. Bu rutin bir işlemdir. Bu konuda sonuçlanan bir dava yok. Sadece şikayet üzerine inceleme başlatan mahkeme bizden ilgili belgeleri istedi. Biz de 14v Ocak'taki duruşma için belge gönderdik.” dediler.

HABERE YORUM KAT