1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'da hoca işi papatya falı oldu.
Diyarbakırspor'da hoca işi papatya falı oldu.

Diyarbakırspor'da hoca işi papatya falı oldu.

İşte 2 aydır cevabı aranan bu soruyla ilgili olarak Diyarbakırspor'da şu günlerde iki ihtimal konuşuluyor.

A+A-

 Halen kulüpte görev yapan Mehmet Budakın ile geçen sezon Mardinspor'u çalıştıran Nurettin Şiro'nun başını çektiği bir grup yerli antrenörün takımın başına getirilmesi dile getirilirken,spor kamuoyu ve bazı yöneticilerin bu görüşü desteklediği ifade ediliyor.

İkinci ihtimal ise iki Trabzonlu ve bir Rize'li teknik adam. Bunlardan biri Trabzonspor ve A Milli Takımın eski teknik direktörü Şenol Güneş'in kardeşi Bahattin Güneş. Trabzonspor'un efsane kadrosunda yer alan 48 yaşındaki teknik adam uzun yıllar Samet Aybaba,Giray Bulak gibi hocaların yardımcılığını yaparken,karadeniz yöresindeki 2.Lig takımlarında ise teknik sorumluluk görevinde bulundu.

İkinci Trabzonlu teknik adam Ekrem Al.Son olarak geçen sezonun ilk yarısında Altay ve Mardinspor'u çalıştıran Al'ın bazı siyasetçi ve önemli futbol adamları tarafından tavsiye edildiği,yönetimin kesin bir karar vermediği ileri sürülüyor.

Fenerbahçe,Galatasaray ve Trabzonspor'un eski milli futbolcularından Hasan Vezir'in ismi ise bir diğer ihtimal olarak gündemde. Teknik ekibinde Diyarbakırspor'un eski futbolcularından Tuncay Köseoğlu'nun da yer aldığı Vezir için de siyasetçi ve futbol camiasından bazı önemli isimlerin devrede olduğu öğrenildi.

Bu senaryolardan hangisi doğru çıkar bilinmez ancak şu bir gerçek ki 25 Temmuz'da başlayacağı açıklanan Kartepe kampı öncesinde bir teknik heyet takımın başına gelecek.