1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'da gündem isim değişikliği
Diyarbakırspor'da gündem isim değişikliği

Diyarbakırspor'da gündem isim değişikliği

2014-2015 Sezonunda Spor Toto 3.Lig'de mücadele edecek olan Yeni Diyarbakırspor'da, gündem isim değişikliği.

A+A-
Adını Diyarbakırspor olarak değiştirmek için TFF'ye başvuran Yeni Diyarbakırspor A.Ş henüz cevap alamazken, TFF'nin resmi sitesinde kulüp başkanı olarak İhsan Yapıcı'nın adının geçmesi dikkat çekti. Bu değişikliğin Yapıcı'nın A.Ş başkanı olmasından kaynaklandığı ifade edildi.
 
4 yıl içinde Süper Lig'den amatöre kadar düşerek kapanma aşamasına gelen efsane Diyarbakırspor'un yaşatılması amacıyla yapılan düzenlemelerde delegelerin onayı ile Diyarbakırspor'un adı Yıldız 21 olarak değiştirilmiş, Diyarbakırspor ismi bu şekilde boşa çıkmıştı. Daha sonra Dernekler İl Müdürlüğü'ne başvuran Yeni Diyarbakırspor, adında bulunan Yeni'yi çıkartarak Diyarbakırspor adını tescil ettirmişti.
 
 KARAR FİKSTÜR ÇEKİMİNDEN ÖNCE
İsim değişikliği fikstür çekiminden sonra gerçekleştiği için TFF üzerinde değişiklik yapmak için sezon sonu beklenmişti. Geçtiğimiz günlerde TFF'ye başvuran Yeni Diyarbakırspor (Diyarbakırspor A.Ş), Diyarbakırspor adıyla liglerde mücadele etmek için çıkacak kararı bekliyor. TFF'nin fikstür çekimi yapılmadan önce karar vermesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT