1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'da Çokkeser kuralları
Diyarbakırspor'da Çokkeser kuralları

Diyarbakırspor'da Çokkeser kuralları

Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Yeni Diyarbakırspor'da Teknik Direktör Fethi Çokkeser, başarı için disiplinsizliğe asla taviz vermeyeceklerini söyledi.

A+A-
Kocaeli Kartepe'de devam eden birinci etap kamp çalışmalarını değerlendiren Çokkeser, Diyarbakırspor markasının önemli bir marka olduğunu belirti.
 
Çokkeser, Yeni Diyarbakırspor'un büyüklüğü ve manevi değeri parayla ölçülmeyecek bir kulüp olduğuna vurgu yaptı.
 
Geçen sezon ciddi sorunlar yaşadıklarını aktaran Çokkeser, şöyle konuştu:
 
"Kamuoyu bunları bilmiyor ama ciddi bir otorite eksikliği vardı. İyi niyetler ciddi şekilde suistimal edildi. Futbolcuya dayalı düzen olamaz. Kuralları futbolcular değil, yönetim ve teknik heyet koyar. Herkes kendi işini yapacak. Sizin göreviniz başarı için çalışmak ve başarılı olmak. Hiç kimse Diyarbakırspor markasının üzerinde olamaz. Geçen sezon ne yazık ki bazı yanlışlardan dolayı ipler kopmuştu. Dizginler bir şekilde bazı futbolcuların eline geçmişti. Bazı şeyleri değiştirme imkanı ve zamanı da yoktu. Ama bu yıl asla böyle olmayacak. Disiplin olmadan başarı gelmez. Bunun için de kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Başkan büyük bir fedakarlık yapıyor. Tek başına olmasına rağmen bu kadar maddi yükün altına girdi. Taraftar ve camia başarı bekliyor. Bizim ve sizin göreviniz onlara layık olmak."
 
Koydukları kurallara herkesin uyması gerektiğini ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, şöyle devam etti:
 
"Takım disiplinini bozacak, Diyarbakırspor'a zarar verecek kim olursa olsun en ağır cezaya çarptırılacaktır. Sadece sahadaki mücadelenizle değil tutum ve davranışlarınızla da taraftarın, camianın ve spor dünyasının takdirini kazanmalısınız. Kurallara uyarsanız, disiplinli şekilde hareket ederseniz sadece kulüp değil sizler de kazanacaksınız. Sadece 3.Lig'de değil belki üst liglerde böyle bir kulüp bulamayabilirsiniz. Diyarbakırspor markasının kıymetini bilin, arkadaşlık bağlarınızı güçlü tutun, zor zamanlarda kenetlenmesini bilin ve şampiyonluk hedefi dışında hiçbir şeyi düşünmeyin."

HABERE YORUM KAT