1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'da altyapı çalışması
Diyarbakırspor'da altyapı çalışması

Diyarbakırspor'da altyapı çalışması

Diyarbakırspor AŞ'nin geleceğini sağlama almak isteyen kulüp yönetimi alt yapı çalışmaları için hummalı bir çalışma içerisine girdi. Kendi altyapılarından futbolcu yetiştirmek isteyen Yeşil-Kırmızılı takımın yönetimi bu kapsamda, Seyrantepe Şilbe'de bulun

A+A-
Spor Toto 3.Ligde şampiyonluğu hedefleyen Diyarbakırspor AŞ'de bir yandan da altyapıya çok önem veriliyor. Diyarınsei.org haber sitesinde yer alan habere göre, Diyarbakırspor'un geleceğini sağlama almak isteyen yönetim şimdiden kolları sıvadı. Altyapıdan sorumlu asbaşkan Servet Can, yaptığı açıklamada, Diyarbakırspor'un geleceğinin altyapıya verilen önemle paralel olduğunu söyledi.
 
'Kendi futbolcularımızı yetiştirmeliyiz'
 
Diyarbakırspor için sadece sportif başarıyı düşünmediklerini, bir yandan da kulübün geleceğini oluşturmak için altyapımızı oluşturduklarını vurgulayan Can, “Malzemelerimizin tümünü iğneden, ipliğe hepsini aldık. Nasip olursa Salı günü (bugün) tümü teslim edilecek. Taşıma suyla değirmen dönmez, mutlaka kendi sporcularımızı yetiştirmeliyiz. Bu memlekette nice Burhan Eşer'ler var, bunları tümünü bulup işleyecek emin ellere teslim etmeliyiz. Zamanında bir sezonda 50-60 transfer yapıldı, ne oldu sonuç o takım küme düşmüştü. Akabinde o takım trilyonlarca borca sokulmuştu. Biz bu takımın geleceğini düşünmek zorundayız. Bu bölgenin potansiyeli çok fazla, hatta bazı süper lig ekipleri bile buralardan genç sporcuları alıp, kendi bünyelerine katıyorlar. Biz Diyarbakırspor AŞ olarak Futbol Akedemisi projemizi hayata geçiriyoruz” dedi.
 
'Tesislerimizi yeniledik'
 
Bunun yanı sıra Seyrantepe Şilbe'de bulunan Altyapı tesislerimizi baştan aşağı yenilediklerini dile getiren Can, “Tüm duşlar ve diğer işler hepsi bu takımın gençlerine yakışır hale getirildi. Kentimize, takımımıza tümü hayırlı uğurlu olsun. Sadece şampiyon olup, altı boş bir takım değil, ayakları yere sağlam basan bir takım geliyor” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT