1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor'a yine ceza
Diyarbakırspor'a yine ceza

Diyarbakırspor'a yine ceza

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor, bu sezon üçüncü kez para cezası aldı. Daha önce değişik oranlarda verilen para cezaları bu defa katlanarak 10 bin TL'ye çıktı.

A+A-
GÖZÜNÜZ AYDIN…DİYARBAKIRSPOR'A YİNE CEZA GELDİ
 Kulüplerin ne şartlarda ayakta kaldığını dikkate almayan, 'kaşıkla verdiğini kepçeyle alan' bir zihniyete sahip olan Futbol Federasyonu'nun adeta kulüplere ceza kesme memurları gibi maçlarda görev yapan temsilcilerin canını en çok yaktığı kulüplerin başında Diyarbakırspor geliyor.
 
Bundan sonraki cezalar daha da can yakacak
Payas Belediyespor maçında görevli TFF temsilcisinin yazdığı akla ve hayale aykırı ifadelerle olmamış olayların da olmuş gibi gösterildiği raporla PFDK'ya sevk edilen Diyarbakırspor2a 10 bin TL para cezası verdi. Tüm uyarılara rağmen bildik huylarından vazgeçmeyen provokatörlerin verdiği malzemeleri de iyi değerlendiren temsilcinin marifeti olan bu cezadan sonra bu sezon verilen para cezaları 20 bin TL'yi geçerken, bundan sonrası için saha kapatma ve seyircisiz oynama riski de doğdu. TFF ceza yönetmeliğine göre bundan sonra her hangi bir olay yaşanması halinde kulübe sırasıyla seyircisiz oynama ve saha kapatma cezası verilecek.
 
'Provokatörlere engel olalım'
Kulüp, provokatörlere engel olunması konusunda taraftarlardan yardım istedi. Açıklamada,”TFF'nin görevlendirdiği temsilciler ile TFF kurullarının niyeti bu cezalarla ortaya çıkmıştır. Pireyi deve yaparak veya olmamış olayları olmuş göstererek kulüpleri cezalandırmayı amaç edinen bu anlayıştan bir şey beklemiyoruz. Çözümü kendi ellerimizle oluşturmamız gerektiği düşüncesindeyiz. Bu amaçla tüm taraftarlarımızı tribünlere sızan art niyetli ve provokatif niyetli kişileri engelleme konusunda duyarlı hareket etmeye çağırıyoruz.” denildi.
 

HABERE YORUM KAT