1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor’a Yeni tesis yapılıyor
Diyarbakırspor’a Yeni tesis yapılıyor

Diyarbakırspor’a Yeni tesis yapılıyor

Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Yeni Diyarbakırspor A.Ş.’de Yönetici İhsan Yapıcı ve Kulüp Basın Sözcüsü Safer Azbay, Seyrantepe Spor Kompleksi’nde bir kulüp tesisi yapmak amacıyla dün Ankara’da ilgili bakanlık nezdinde bir dizi görüşmelerde bulundu.

A+A-

Tesis için engel kalmadı


Yeni Diyarbakırspor A.Ş. Kulüp Basın Sözcüsü Safer Azbay, Ankara’daki temaslarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Görüşmelerimiz çok olumlu geçti. İnşallah yakın zamanda güzel bir tesise kavuşacağız. Bugün Spor Bakanlığında yaptığımız görüşmelerle kritik süreci ve engeli aştık. Seyrantepe Spor Kompleksi içerisindeki arazinin kulübe tahsisi, ilgili birimlerce kararlaştırıldı. Yasal işlemler bittikten sonra Seyrantepe’de tahsis edilen yerde temel atılacak. Spor genel müdürlüğü, kulüp ve TFF işbirliği ile bu tesis kulübümüze kazandırılacaktır” dedi.
 
Destek verenlere teşekkür

Yeni Diyarbakırspor’a kalıcı bir tesisin sağlanmasında herkesin elbirliği içinde hareket etmesini sevinçle karşıladığını anlatan Azbay, “Desteklerinden dolayı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Genel Müdürlük Tesisler Sorumlusu Tülin Yılmaz, hemşerilerimiz Nihat Özdemir, Edip Eren ve Genel Müdürlükteki Diyarbakır’ın gururu Şevket Özerdem’e teşekkür ediyorum. Her şey Diyarbakır için. Bizler bugün varız, yarın yokuz. Mesele memlekete eser bırakmaktır” diye konuştu.


Azbay, daha sonra Diyarbakır dostu Mehmet Baykan’ın Diyarbakır için önemli spor yatırımları yapma sözü verdiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler