1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Diyarbakırspor'a ihanet edenler var'
'Diyarbakırspor'a ihanet edenler var'

'Diyarbakırspor'a ihanet edenler var'

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor Taraftarları Azrailler Gurubu kulübe her zamankinden daha çok sahip çıkacaklarını belirttiler.

A+A-

Azrailler Gurubu adına Başkan Ramazan Tugay, geçtiğimiz hafta sonu oynanan Çine Madran maçında yaşanan bazı olumsuzluklara tepki göstererek bunları asla taraftar olarak görmediklerini belirtti.

"İHANET İÇİDE OLANLAR"

Tugay yaptığı açıklamada şunları ifade etti: "Çine Madran maçından bazı istenmeyen olumsuzluklar yaşandı. Yakılan meşalelerden ötürü Kulübümüzün ceza kuruluna sevkedilmesinden dolayı üzgünüz. Bu tür bireysel ve gurubumuzla ilgili olmayan taraftarlarımızın bundan böyle daha dikkatli olmalarını, bu tür şeylerin kulübü zor duruma soktuğunu gözardı etmesinler. Bu konuda ki uyarılarımızı kendilerine de yaptık. Buradan bir sözümüzde bu meşaleler o stada nasıl sokuluyor, kapıdaki sorumlululara sormak lazım.

Öte yandan maç sonrası küçük yaştaki çocukların bizim kulüp otübüsümüze taş atmaları ve bazı istenmeyen olaylardan dolayı bu kişileri nefretle kınadığımızı kamuoyunun bilmesini istiyoruz. Bu çocuklara o taşları kimlerin attırdıklarını, amaçlarının ne olduğunu da tahmin etmek zor değil. Bunları yapanların taraftarlıkla ilgisi alakası yoktur. Bunlar Diyarbakırspor'a ihanet içinde olanlardır. Yalnız bir şey iyi ayırt etmek gerekiyor, bu basit bir kaç ufak tefek olayların da basında sıkça konuşulması ve büyütülmemesi taraftarıyız. Bu konuda özellikle yerel basından rica ediyoruz."

"ÇOK DAHA SERT TEDBİRLER ALACAĞIZ"

Diyarbakırpsor'umuz zor günler geçiriyor. Taraftarımzdan her zamankinden daha çok destek olmalarını bekliyoruz. Kötü sonuçlar alınabilir, önemli olan zor günlerde birlik ve desteğimizi gösterebilmektir. Yoksa iyi gün dostu olanın, taraftarlıkla alakası olamaz. Bundan sonra herkesin çok daha sağduyulu olmalarını istiyoruz. Gerekirse bu hareketleri yapanlara karşı çok daha sert tedbirler almak zorunda kalacağız"

HABERE YORUM KAT